פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»
»

ויזה לארה"ב

(עדכון אחרון: 15/01/2015)

קבלת ויזה לארה"ב לעיתים מצטיירת כמשימה בלתי אפשרית, זאת לנוכח העובדה כי לאור אירועי ה – 11 בספטמבר הוחמרו תנאי הכניסה אל גבולותיה, מחשש לכניסתם של טרוריסטים ומפגעים לארצות הברית.

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב הנו תהליך מורכב הרצוף בבירוקרטיה מסורבלת של טפסים, אישורים, ראיונות ותורות לרוב, אולם אין ספק כי בסופו של יום הסבל מתגמד בעת קבלת ויזה לארה"ב.

יחד עם זאת ועל אף הקושי הרב הטמון בהגשת בקשת ויזה לארה"ב ישנם כללים ברורים, אותם יש למלא בדקדקנות וביסודיות, העשויים להעלות באחת את סיכוייכם לקבלת אשרת כניסה לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

המאמר שלפניכם מבקש להעניק מידע, הדרכה והנחייה כללית בנושא הוצאת ויזה לארה"ב.

מהי ויזה?

ויזה, היא למעשה אשרת כניסה לגבולותיה של ארץ זרה. ישנן ארצות בהן הכניסה איננה מותנית באשרת ויזה, אולם ישנן מדינות בהן הכניסה מחייבת אחזקת אשרת ויזה. מלבד זאת, ישנן מדינות בהן הנפקת הויזה הינה תהליך בירוקראטי קצר, אולם ישנן מדינות בהן התהליך מורכב, ולפיכך ייתכנו מקרים רבים יותר של סירוב לקבלת ויזה (כדוגמת ויזה לארה"ב). מנהלת ההגירה של ארצות הברית, מאשרת את כניסתם של אזרחים זרים לגבולות ארה"ב, רק במידה ומונפקת להם ויזה לארה"ב. ויזה לארה"ב מונפקת, על פי רוב, בנציגויות השונות של שגרירות ארצות הברית במדינות הזרות.

כאמור, ישנם סוגים שונים של ויזות, כאשר סוג הויזה תיקבע בהתאם לבקשתו הספציפית של כל אדם.

יחד עם זאת, חשוב לציין, כי אחזקת ויזה לארה"ב איננה בטוחה להיתר כניסתך לגבולות ארצות הברית, שכן האשרור הסופי בנוגע לכניסתו של אדם אל גבולותיה של ארה"ב, יקבע רק בעת כניסתו לשדה התעופה של ארה"ב, שם יוחלט על תקופת שהייתו המקסימאלית של התייר בגבולות המדינה.

אילו סוגי ויזה קיימים?

מנהל ההגירה של ארצות הברית מנפיק סוגים שונים של ויזות, וזאת על מנת לספק מענה מתאים למטרות שהייה שונות של זרים בגבולותיה.

באופן כללי, ניתן לחלק את סוגי הויזות לשניים:

מעבר לכך, ישנן קטגוריות נוספות של ויזות, אשר כל אחת מהן מותנית במילוי טפסים, צירוף מסמכים מתאימים, וריאיון בשגרירות.

סוגים נוספים של ויזה לארה"ב

אילו טפסים יש למלא?

ככלל, כל אדם המבקש להנפיק לעצמו ויזה לארה"ב, חייב להצטייד ולהגיע לשגרירות עם טופס ויזה לארה"ב מתאים. כמו כן, עליו למלאו בדקדקנות, ובהתאם להוראות השגרירות, ומעבר לכך, עליו להמציא את המסמכים הדרושים למען הנפקת הויזה המיוחלת. למען הסר כל ספק, נציג בפניכם את סוגי טפסי הויזה השונים הקיימים לארה"ב.

טופס DS156

טרם בואך לשריין כרטיס כניסה ל"ארץ המובטחת" עליך תחילה למלא טופס בקשת ויזה לארה"ב, שכן ייתכן כי בתום התהליך כלל לא תקבל ויזה, וכרטיסך ילך לאבדון. טופס זה, יינתן בתום ההרשמה הריאיון בשגרירות, כאשר עליכם למלאו בצורה מדויקת ומודפסת, על פי ההוראות, ובאנגלית ללא שגיאות. זהו טופס המיועד באופן גורף לכל סוגי הויזות ומבקשיהם.

טופס DS158

אנשים המעוניינים ללמוד בארצות הברית, צריכים להגיש טופס בקשה לויזת לימודים (M1F1). לריאיון בשגרירות עליהם להביא עמם טופס I-20 חתום ממוסד הלימודים בכדי לקבל ויזה לארה"ב.

טופס DS-157

גברים בין הגילאים 16-45 מתבקשים להגיש טופס זה על מנת לקבל ויזה לארה"ב.

טופס DS-157

טופס זה מיועד לכל מבקשי ויזה לארה"ב מגילאי 16 ומעלה, גברים ונשים בעלי אזרחות במדינות הבאות: איראן, סודן, קובה, לוב, סוריה וצפון קוריאה צריכים להגיש טופס זה על מנת לקבל ויזה לארה"ב.

טופס DS-158

טופס המיועד לכל מבקשי ויזות מסוג F (ויזת סטודנט לארה"ב: קולג'ים ואוניברסיטאות), M (ויזה ללימודים לא אקדמאיים מקצועיים) וJ (ויזת חילופי מבקרים – המיועדת לסטודנטים מתמחים).

טופס DS-156E

זהו טופס ויזת סחר בינלאומי, המונפק לישראלים העובדים בחברות העוסקות בסחר בינלאומי עם ארה"ב ומעוניינים לקבל ויזה לארה"ב.

ויזת תייר לארה"ב – B1

מיועדת לתקופת שהות קצרה של עד שלושה חודשים לאנשים המעוניינים לקבל ויזה לארה"ב למטרות טיול בלבד.

ויזת עסקים לארה"ב B2

מיועדת לתקופת שהות קצרה של עד שלושה חודשים לאנשים המעוניינים לקבל ויזה לארה"ב למטרות עסקים.

ויזת עבודה לארה"ב - H2B

זוהי ויזת עבודה עונתית, המאפשרת לעבוד בארצות הברית לתקופה של כ- ארבעה חודשים עד שמונה חודשים, זאת באמצעות קבלת ויזה לארה"ב.

ויזת ספורטאים ואומנים – O1/P

הן ויזות המיועדות לאנשים בעלי יכולות מקצועיות יוצאות דופן בתחומי האומנות, המדע, הספורט, החינוך והעסקים.

נטל ההוכחה

על מנת לקבל ויזה לארה"ב על המועמד מוטלת חובת ההוכחה כי יש לו קשר יציב ונאמן לארץ, וכי אין בכוונתו להישאר לעד בארצות הברית. לפיכך, מומלץ להביא אישורים שיוכיחו את קשריכם החזק לארץ.

סטודנטים

סטודנטים המעוניינים בקבלת ויזה לארה"ב סטודנטים חייבים להביא עמם קבלה על שכר לימוד, אישור לימודים, רשומות למודים, תעודת סטודנט, ומכתב רישום וקבלה.

ויזה לעצמאיים

עצמאיים המעוניינים לקבל ויזה לארה"ב, צריכים להמציא את האישורים הבאים: העתק רישיון העסק ורישום העסק, העתק רשומות של הוצאות העסק ורשומות השכר, יש להגיש מכתב מטעם רואה החשבון המתאר את רווח, הפעילות ומהות העסק והדפס של חשבון הבנק באנגלית.

ויזה לשכירים

שכירים המעוניינים לקבל ויזה לארה"ב צריכים להביא עמם לריאיון בקונסוליה מכתב מהמעביד המציין את תקופת היעדרותכם לצורך הנסיעה וכמה שנים אתם עובודים בחברה, אישור על המשך העסקה בחברה לאחר החזרה לארץ, שלושה תלושי שכר אחרונים, והדפס של חשבון הבנק (עברית ואנגלית).

תהליך הוצאת ויזה לארה"ב:

לפני שאתם מוציאים ויזה לארה"ב, ודאו כי ביצעתם אחר הקריטריונים הבאים:לנושא ויזה לארה"ב התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא ויזה לארה"ב.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - ויזה לארה"ב