פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»

אודות

(עדכון אחרון: 30/12/2011)

אתר דרוש הוקם על מנת להוות פלטפורמת תוכן שימושית, עם טיפים, מדריכים ומאמרים למחפשי עבודה בתחומים שונים. האתר מתאים לאנשים הנמצאים בשלבים שונים בחייהם, ומכיל, בין היתר, אינדקס לשכות תעסוקה בארץ, מידע על ההבדל בין חברות משאבי אנוש לבין כוח אדם, טיפים לכתיבת קורות חיים ומאמרי עזרה לחיפוש עבודה בארץ ובחו"ל.

הדרכים לחיפוש עבודה שעמדו לרשות מחפשי העבודה בעבר:

כלי נוסף, לחיפוש עבודה:

דרושים באינטרנט. לאחרונה נוסף כלי שימושי שמאפשר לייעל את תהליך איתור מקומות העבודה - האינטרנט. אולם, למרות העובדה שבהקלקה אחת אפשר להגיע לאלפי משרות, תהליך חיפוש העבודה לא נעשה קל יותר. יש שמשווים חיפוש עבודה כיום למשרה בפני עצמה. בעתיד הלא רחוק יתכן שתתפרסם מודעת דרושים: דרוש בעל תואר עם מיומנויות חיפוש עבודה, למציאת עבודה לבעל תואר אחר.

חיפוש ממוקד. כיצד תמקסם את החיפוש כך שתמצא את מודעת דרושים המתאימה הנכונה עבורך? שאלה זו מורכבת, וקשורה לנסיון התעסוקתי והשכלה הגבוהה שלך, בנוסף לתחום בו אתה מחפש עבודה.

תחום עיסוק. השלב הראשון בחיפוש עבודה היא לחשוב באיזה תחום אתה מעוניין לעבוד בו. לרוב האנשים קשה להתמקד רק במקצוע אחד, ואכן עדיף שיהיו מגוון אפשרויות תעסוקה, למקרה שעבודה אחת לא מבוקשת בשוק. חשוב על כל השיקולים כשתהרהר האם המקצוע מתאים לך:

לאחר שהרהרת בשאלות אלו עבור כל תחום תעסוקתי פוטנציאלי שמעניין אותך, סדר את התחומים לפי דרוג ההעדפות שלך. דרוג זה יעזור לך, למשל, במקרה ויציעו לך שתי משרות מתחומים שונים.

כתיבת קורות חיים. עכשיו כשאתה יודע איפה אתה רוצה לעבוד, תוכל להתחיל לנסח קורות חיים(CV), אשר לאחר מכן תשלח למקומות העבודה. יש מדריכים רבים הממליצים לכתוב קורות חיים מותאמים אישית לכל משרה. שיטה זו גוזלת זמן רב, ובמקום זאת מומלץ לכתוב מסמך קורות חיים אחד או שניים מושקעים וכתובים היטב. אם אתה שולח קורות חיים לתחומים שונים לחלוטין, כגון למודעת דרושים של איש מכירות ומודעת דרושים של מהנדס מכונות, אז במקרה זה יהיה כדאי לכתוב קורות חיים שיהיו מותאמות לכל אחד מהתחומים הנ"ל.

טיפים נוספים לאיתור מקומות עבודה טובים:

בהמשך נפרסם מדריכים ייחודיים כגון: כיצד להצליח בראיון העבודה, מאילו מעסיקים יש להזהר, מדריכי חיפוש עובדים למעסיקים, מהם התנאים שעליכם לדרוש מהמעסיק, ועוד.

המלצות אתרים: ראיון עבודהלנושא אודות התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא אודות.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - אודות