חיפוש עבודה

כיצד תמצא משרות ניהול המתאימות לכישוריך?

תוכן [ הסתר ]

תמיד ידעת שחיפוש עבודה הוא לא דבר פשוט. אבל השנים חלפו, צברת ניסיון רב בתפקיד שלך וכרגע אתה עם הפנים למשהו חדש, לעליית מדרגה של ממש: משרות ניהול. ואם את המשרות הזוטרות קשה למצוא, על אחת כמה וכמה שמדובר בתפקידים בכירים. אז איך תאתר את המשרה שתתאים יותר מכל למה שאתה מחפש ולמי שאתה?

משרות ניהול שונות מכל משרה אחרת

בוודאי ברור לך שחיפוש אחר תפקיד ניהולי אינו דומה לחיפוש רגיל, בעיקר בשל אופי המשרה: התפקיד הניהולי אינו דומה לשום תפקיד אחר ומצריך ממך אחריות, אמינות, מקצועיות וידע רב. לא כולם יסכימו להגיד את זה בקול רם, אך תפקיד המנהל הוא תפקיד שדורש אפס טעויות. ולא כל אחד מתאים לזה.

בנוסף, כשאתה ניגש לחפש משרות בהן דרושים מנהלים, עליך להבין שההיצע אינו גבוה כמו המשרות ה'רגילות'. כמות המשרות בתחום מצומצמת, באופן טבעי, ולכן חלון הזמן להגשת מועמדות קצר יחסית. מצד שני, אין זה אומר שעליך להסתער על כל תפקיד ניהולי בו אתה נתקל – עליך לחפש משרות ניהול שיתאימו לכישוריך ורצונותיך.

הציפיות הן שמביאות לתוצאה

אם אתה מעוניין במשרה כלשהי, תהייה זו משרה רגילה או משרה ניהולית, עליך להבין היטב מהן הדרישות ומה כולל התפקיד. לא כל משרה תהיה בעלת המאפיינים שאתה מבקש, אפילו אם היא מוגדרת כמשרת ניהול. שים לב כי גם המשרות הבאות נכנסות תחת הקטגוריה של משרות ניהול:

  • מנהל משרד
  • מנהלת משמרת
  • מנהלת אתר אינטרנט
  • מנהל מחסן
  • מנהל תיקי לקוחות

אלו קרוב לוודאי לא המשרות שאתה מחפש. אתה מקווה לאת?ר משרה בכירה יותר. לכן, עליך לבחון היטב כל פרט מפרטי המשרה לפני שתפנה אליה. לעיתים זה נראה כמעט טריוויאלי, אך זהו צעד הכרחי.

אם אתה שואף למשרת הניהול הראשונה בקריירה שלך, יש לכך חשיבות גדולה עוד יותר. היעדר הניסיון לא בהכרח יפגע בך, אך מקום בו דרוש מנהל זקוק לאדם אסרטיבי, בעל כושר מנהיגות, יכולת למידה מהירה ויכולת לעבוד בכמה ערוצים במקביל.

אז איך תתאים את המשרה למידותיך?

אחת הדילמות הקשות ביותר בהגשת מועמדות למשרה בכירה היא: האם להתפשר או לא להתפשר. הרי תמיד תוכל לשכנע את עצמך שמשרה טובה יותר מזו שמצאת לא קיימת בשוק, ולכן כדאי שתיקח אותה למרות שאינה מתאימה למה שרצית. אבל זו טעות.

בכל תפקיד – ובמיוחד כשמדובר על משרות ניהול – חוסר התאמה לתפקיד יכול להביא לכישלון. אדם שמתמנה לתפקיד מנהל בכיר או שמצטרף לחברה בה היה דרוש סמנכ"ל, צריך לדעת שהוא מתאים בדיוק לתפקיד המבוקש.

אז מה עושים? המומחיות של חברות השמה על סוגיהן הוא בהתאמה מדויקת בין צרכי המעסיק לשאיפות המועמד. כשמדובר על משרות ניהול, לחברות הללו יש מומחיות ספציפית – שנקראת גם השמת בכירים. בעזרת המומחיות הזו, גם למשרות בהן דרושים מנהלים יימצא האדם המתאים ביותר. אולי זה אתה?

חשו?ב גם על עצמך

אנשים מוכנים לעיתים לוותר על הרבה מאוד כדי להתמנות למשרה בכירה. יותר מזה: עסק בו דרוש מנכ"ל או מנהל בכיר, יציע למועמד הטבות רבות כדי שיסכים. אבל, גם ברגעים כאלו עליך לחשוב על עצמך: רק מקום שישדרג את מעמדך ויתרום לך הוא מקום שיתאים לכישוריך. משרות ניהול הן אמנם עניין מפתה, אך יש לשקול את הצעד היטב.