פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»

ראיון עבודה

(עדכון אחרון: 18/10/2012)

ראיון עבודה הנו אחד מן השלבים המכריעים והמהותיים בתהליך הקבלה לעבודה. לפיכך, חשוב להיות נכונים ומוכנים לקראת ראיון עבודה, וכך להעלות את סיכויי ההצלחה, בקבלת המשרה הבאה.

בשנים האחרונות, התגברה התחרות בשוק העבודה, עובדה, שהפכה את ריאיון העבודה לכלי אפקטיבי וראוי למיפוי וסינון ראשוני של מועמדים עבור חברות רבות בישראל, וכמו כן, עודדה את פיתוחן של תיאוריות ושיטות שונות כיצד לצלוח ראיון עבודה, זאת בהסתמך על רזי תורת ראיון העבודה.

בהתחשב בעובדות אלו, המאמר הבא מבקש ליצור מסמך הכנה לקראת ראיון עבודה, תוך הדגשת היתרונות והחסרונות, הטמונים בכל ראיון עבודה.

מהו ראיון עבודה ?

ראיון עבודה הנו כלי אפקטיבי ונפוץ, למיון עובדים בעולם העבודה. ראיון עבודה הנו חלון ההזדמנויות עבור המועמד, בו ניתנת לו האפשרות להציג את הערכים והעקרונות המנחים אותו בעבודתו המקצועית, להפגין מקצועיות ורושם ראשוני חיובי, וכך למעשה לכבוש את המראיין, להשפיע במידת מה על עתידו, ולצבור נקודות זכות. כמו כן, ראיון עבודה הנו האינטראקציה היחידה, המתקיימת בין הארגון ל"עובד הפוטנציאלי", ולכן זהו הכלי היחידי אשר באמצעותו יכול המרואיין לבחון, ללמוד ולהכיר את האדם העומד מולו.

יש לקחת בחשבון כי החותם, שמותיר הרושם הראשוני והחיצוני, הנו קריטי, וזאת לנוכח העובדה כי ראיון עבודה, אורך כ - 20 דקות בממוצע.

מהם יתרונותיו של ראיון עבודה ?

מהם חסרונותיו של ראיון עבודה ?

דגשים, שכדאי להיות מודעים אליהם במהלך ראיון עבודה:

ישנם שמונה היבטים אותם יש לתכנן בקפידה לקראת ראיון עבודה, והם:

מי מאיתנו לא חווה התרגשות, לחץ ומתח לקראת ראיון עבודה? הרי מדובר, בהתנהגות אופיינית הטבעית למעמד מסוג זה.

מחד גיסא, מתח ולחץ עלולים להשבית את יכולת הביטוי שלנו, ולפיכך לפגום ברושם הראשוני, ולכן רצוי לרסן את מידת הלחץ, לקחת כמה נשימות לפני תחילת ראיון עבודה, ולדעת כי מי שעומד מולך, הוא בן אדם בדיוק כמוך. מאידך גיסא, אדישותו של מועמד, גם היא עשויה לפגום ברושם הראשוני, משום שהדבר עשוי לעיתים להצטייר כסוג של יוהרה, התנשאות ואפילו זלזול במעמד, לכן חשוב להקפיד על קורטוב של לחץ ומידה הגונה של רוגע ושלווה.

טיפ ידוע כיצד להישאר רגוע: רצוי להבהיר דברים באמצעות שאלות ולתקן בנימוס, פרשנות מוטעית (תסלח לי אני קצת מתרגש- כנות היא תכונה מוערכת, ושיקוף רגשות נחוץ למען הסרת העננה).

לסיכום, ראו בכל ראיון עבודה, הזדמנות פז להשפיע על עתידכם המקצועי, תכננו היטב את צעדיכם ותשובותיכם, וזכרו כי אחרי הכל, גם אם טועים, תמיד תהיינה הזדמנויות נוספות, בהן תוכלו לכפר על שגיאות, שביצעתם במהלך ראיון עבודה.לנושא ראיון עבודה התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא ראיון עבודה.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - ראיון עבודה

עוד על ראיון עבודה: