חיפוש עבודה

אישור עבודה בצבא - הוצאת אישור עבודה לחיילים

תוכן [ הסתר ]

חיילים ורוצים לעבוד בזמן השירות? רוצים לדעת מהו הדין בנוגע לעבודה פרטית בזמן השירות הצבאי? מתלבטים האם כדאי לכם לפנות לעורך דין צבאי לשם הוצאת אישור עבודה לחיילים? אם כך, המאמר הבא הוא בדיוק בשבילכם.

 

מהו הדין בנודע לעבודה בזמן השירות הצבאי?

לפי חוקי צה"ל, "עבודה פרטית" זו עבודה שנעשית שלא עקב תפקיד שהוטל על החייל במסגרת השירות שלו. עפ"י החוק, עבודה זו אסורה על חיילים בשירות חובה, ללא היתר מתאים. כאשר יש גם מקרים חריגים, לפיהם אם חייל בשירות חובה צריך לעבוד כדי לעזור לו ואו למשפחתו במצוקה כלכלית או סוציאלית, הוא יכול לבקש היתר לעבודה בזמן שירות חובה. לעיתים, יש צורך בהגשת מסמכים בעלי עדויות לקושי כלכלי.

כלומר, חייל בשירות חובה שרוצה לעבוד בעבודה אזרחית, תוך כדי שירותו הצבאי, יכול להוציא היתר עבודה בזמן השירות. היתר זה מוציאים דרך ממש"קית הת"ש ומחתימים על ידי המפקדים, כאשר הבקשה מאושרת רק על ידי מפקד בעל דרגת רס"ן לפחות. ההיתר ניתן לתקופה מוגבלת של עד שנה.

בנוסף, כדאי לדעת שאישור העבודה לא מאפשר להישאר בבית ולעבוד במקום להגיע לצבא, כמו במקרה של חופשה מיוחדת. ואישור זה גם לא מעניק שום הקלות מבחינת השעות שהחייל צריך לשרת בבסיס. במילים אחרת, אישור העבודה נותן לחייל את האפשרות לעבוד רק בשעות בהן הוא מחוץ לבסיס.

 

מי פטור מהוכחת מצוקה כלכלית?

ניתן לקבל את אישור העבודה בזמן השירות הצבאי, גם מבלי להוכיח מצוקה כלכלית, במקרים הבאים:

  1. החייל משרת ברמת פעילות א' ומעלה.
  2. החייל הוא עובד משמרות בתפקיד טבחות, אבטחת מתקנים, או כבאות, או עובד כללי המשרת כטבח במטבח, נהג סיור, או משגיח כשרות.
  3. החייל הוא חייל בודד.
  4. החייל הוא חייל חובה מעל גיל 24.
  5. חייל שהוא עתודאי בשירות חובה מעל גיל 22 – בקשתו תיבחן בהתאם לאופי השירות וצרכי המערכת.

כמו כן, יש עוד מקרים בהם ניתן לקבל אישור לעבודה בזמן השירות גם מבלי להוכיח מצוקה כלכלית.

 

הוצאת אישור עבודה לחיילים בצה”ל – רק בהתייעצות מול עו"ד צבאי

החלטתם שאתם מעוניינים בהוצאת אישור עבודה לחיילים בצה"ל? אם כך, כדאי שתיעזרו בשירותי עורך דין צבאי, אשר מתמחה בדיני המשפט הצבאי, ושיעזור לכם להשיג את מבוקשכם בדרך הנכונה והמוצלחת ביותר. למשפט הצבאי בישראל יש מערכת משפט נפרדת ממערכת המשפט האזרחית, ולכן כדאי לבחור רק בעורך דין המתמחה בדיני המשפט הצבאי. העו"ד הצבאי יידע לייעץ לכם ולהכווין אתכם בתהליך, וילווה אתכם עד להשגת היתר העבודה המיוחל.

בנוסף, חשוב לבחור רק במשרד עורכי דין מוביל בתחום המשפט הצבאי, כמו משרדם של רכבי הראל ושות'. וזאת על מנת שתוכלו להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות.