פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»
»

תאונות עבודה

(עדכון אחרון: 15/01/2015)

תאונות עבודה מתרחשות מדי יום, בין אם בגין רשלנותו של המעסיק ובין אם בגין אופי העבודה. נפגעי תאונות עבודה, אשר במקרים רבים מאבדים את כושר העבודה שלהם, זקוקים לסיוע רפואי, טיפולי וכלכלי גם יחד, הניתן להם באמצעות המוסד לביטוח רפואי מתוקף הזכויות הקבועות בחוק.

במאמר הבא, תוכלו לקרוא מידע מקיף בנושא מימוש זכויות נפגעי תאונות העבודה.

מהן תאונות עבודה?

על פי חוק תאונות עבודה, תאונת עבודה היא תאונה המתרחשת במהלך העבודה ובגין העבודה אצל המעסיק. במידה ומדובר בעצמאי אזי תאונת עבודה היא תאונה המתרחשת במהלך ובגין העיסוק במשלח היד הספציפי.

מהן זכויות נפגעי תאונות העבודה?

נפגעי תאונות עבודה זכאים לסל של זכויות החל מזכויות רפואיות של סיוע במימון הטיפולים הרפואיים ובקבלת סיוע סיעודי, קבלת קצבת נכות, קבלת דמי פגיעה, סיוע בשיקום, פיצוי בגין אובדן כושר עבודה, פנסיה ועוד.

כיצד יש לפעול בכדי לממש את כלל זכויותיכם כנפגעי עבודה?

אם נפגעתם במהלך תאונות עבודה עליכם, לפעול בהתאם להמלצות הבאות, על מנת לממש את מלוא הזכויות הרפואיות וההטבות המגיעות לכם על פי החוק.

על פי חוק תאונות עבודה, בהתרחש תאונת עבודה על המעסיק לפעול בהתאם לכללים הבאים:

מהם המקרים החריגים המחייבים את דיווחו של המעסיק?

ישנם מקרים קיצוניים, המחייבים דיווח דחוף למוסד לביטוח לאומי

מקרים חריגים המחייבים דיווח מצד המעסיק:

איך מקבלים דמי פגיעה?

במידה ונפגעתם במהלך עבודתכם, תוכלו לממש את זכויותיכם על פי חוק תאונות עבודה באמצעות הגשת הודעה על פגיעה בעבודה והגשת טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה לסניף הקרוב של המוסד לביטוח לאומי, אזור מגוריכם.

לטופס התביעה יש לצרף: תעודה רפואית על אובדן כושר עבודה (זמניקבוע) מטעם בית חולים ציבורי או ממשלתי, או מטעם מרפאת תאונות עבודה או מטעם הרופא בקופת החולים.

כמו כן, במידה וניתן אישור למעסיק לשלם את דמי הפגיעה לעובד בשם המוסד לביטוח לאומי, אזי עליכם להגיש את טופס התביעה באמצעות המעסיק.

את מי תובעים לאחר תאונת עבודה?

במידה ונפגעתם בעקבות תאונת עבודה, תוכלו להגיש תביעה ולדרוש את קבלת מלוא הזכויות הרפואיות והכלכליות המגיעות לכם. כאמור, ישנם מספר גורמים עיקריים שניתן לתבוע בגין תאונות עבודה, לרבות הבאים: המוסד לביטוח לאומי, חברת הביטוח בה אתם מבוטחים, את המעסיק או את חברת הביטוח של המעסיק (במידה והפגיעה ארעה בגין רשלנותו).

מהו מועד הגשת תביעה בגין תאונת עבודה?

נפגעי תאונות עבודה, המעוניינים לממש את זכויותיהם מתבקשים להגיש את תביעת תאונת העבודה לקבלת דמי פגיעה תוך 12 חודשים מיום אובדן כושר העבודה (זמניקבוע). כאשר הגשת תביעות תאונות עבודה במועד מאוחר יותר, עשויה לפגוע בצורה חלקית או מלאה בזכויות הנפגע בתאונות עבודה בגמלה. לפיכך, עליכם להקפיד על הגשת התביעה בזמן ועל פי הוראות החוק.

לסיכומו של עניין, אם נפגעתם במהלך עבודתכם, פעלו למען מימוש זכויותיכם ופנו עוד היום אל עורך דין המתמחה בתביעות נזיקין בגין תאונות עבודה.לנושא תאונות עבודה התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא תאונות עבודה.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - תאונות עבודה