חיפוש עבודה

עובדים

תוכן [ הסתר ]

ישנן דרכים רבות אשר באמצעותן ניתן לאתר עובדים איכותיים ומקצועיים התורמים לחברה. במדריך עובדים זה נסביר לכם את הדרך הטובה ביותר לאתר עובדים איכותיים.

פרסום מודעות דרושים

פרסום באתרי דרושים היא אחת הדרכים היעילות ביותר לאיוש עובדים. ישנם שני סוגים של אתרי דרושים ברשת - אתרים בתשלום ואתרים ללא תשלום. לעיתים קרובות מומלץ דווקא להשתמש בכל זאת באתרים בתשלום, כי בדרך כלל איכות העובדים משם טובה יותר.

קיימת גם האפשרות לפרסם מודעות דרושים בעיתונות הכתובה. אנשים רבים עדיין משתמשים בעיתונים כדי למצוא עבודה. למרות זאת, שיטה זו הינה יעילה הרבה פחות מאשר מציאת עובדים דרך האינטרנט, ולכן צפוי שלוחות מודעות בעיתונות ילכו וייעלמו עם השנים.

טיפ אחד חשוב במידה והחלטתם לפרסם מודעת דרושים: לא משנה היכן אתם מפרסמים, תמיד דאגו לפרסם שליחת קורות חיים באימייל, משום שאם ישלחו אליכם קורות חיים דרך פקס זה יבזבז נייר, וימנע את אפשרויות הפצת ושמירת קורות החיים.

חברות השמה

היתרון בחברות השמה הוא בכך שיש להם נסיון רב באיתור מועמדים בעלי איכויות גבוהות והסמכה ספציפית. מעסיק שרוצה עובד לטווח ארוך יכול להעזר בידע של חברות ההשמה הגדולות. כיום יש עשרות חברות השמה, חלקן כלליות וחלקן נוגעות לתחום ספציפי.

אם מדובר בחברת השמה מוצלחת, אז הכסף שיושקע בה יוחזר במהרה על ידי התועלת של עובדים איכותיים לארגון. חברות השמה גם מעבירות את המועמדים סינון שחוסך משאבים לארגון. על ידי מבחני התאמה, מבחני יכולת ומבחני אישיות אפשר להגיע למועמדים האיכותיים יותר.

חלק מחברות ההשמה מתמחות בתחומי גיוס מסוימים. כגון:

  • הייטק
  • כספים וכלכלה
  • משפטים
  • ביוטכנולוגיה
  • ביטוח
  • רפואה ומקצועות רפואיים
  • סיעוד ועובדים זרים

חברות השמה במטרה של גיוס עובדים המוני יכולות להוות כלי יעיל מאוד. הבעיה בשיטה זו היא שלעיתים חברת ההשמה רוצה להגדיל את סיכוייה לקבל את עמלת ההשמה, ולכן שולחת מועמדים לא ראויים. לכן יש לטפח יחסים טובים עם חברת השמה איכותית שעושה עבודה טובה, ותמנע ממכם את הדרישה לבצע סינון מועמדים נוסף.

לחברת השמה מדובר בעמלה אחת, אולם לארגון מדובר ברווח לפעמים לעשרות שנים של עובדים איכותיים.

חבר מביא חבר

שיטת חבר מביא חבר מתבססת על כך שעובד קיים מקבל תגמול על הבאת מועמד מתאים.

ירידי תעסוקה באוניברסיטאות וגני תערוכה

פניות יזומות של מועמדים

אם באתר הארגון יש טופס פשוט לשליחת קורות חיים, ומפורסם בדף הבית כי דרושים עובדים במקום בולט, הסבירות שהארגון יקבל פניות מעובדים רבים עולה.

ניידות פנימית בארגון

החזרת עובד מפוטר

אם פיטרתם עובד בעבר, יתכן שתשקלו בשנית אם להחזירו למשרה החדשה.

Re-Location

גיוס העובד ומשפחתו לעבודה בסניף של החברה בחו"ל, או לטובת פרויקט זמני של החברה באתר או אצל לקוח בחו"ל. השגת עובדים מחו"ל מעניקה לארגון יתרונות רבים מבחינת איכויות העובד והמוטיבציה שלו.החברה דואגת לסידורים השונים בכל האמור לאישור העבודה המתאים וכמובן ויזה לחו"ל.

ציידי ראשים