פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»
»

חבר מביא חבר

(עדכון אחרון: 15/01/2015)

"חבר מביא חבר" היא שיטה לגיטימית ויעילה לחיפוש עבודה, הנהוגה מזה שנים, בשוק העבודה הישראלי. לאור ירידת קרנה של שיטת הגיוס הישנה, בה גויסו עובדים חדשים באמצעות פרסום מודעות דרושים בעיתון, פותחה שיטת גיוס חדשה, יצירתית ומתקדמת במיוחד, הפותרת באחת את מצוקת גיוס העובדים החדשים, אשר פקדה את המשק בעיקר בתחומי ההייטק השונים, ומאפשרות חיסכון בהקצאת משאבי החברה המוקדשים לתהליך האיתור, המיון והגיוס של עובדים חדשים ואיכותיים אל שורות החברה.

שיטת "חבר מביא חבר" היא לא רק שיטה ידידותית לקהל מחפשי העבודה, אלא היא שיטה מתקדמת, יצירתית, ואנושית במיוחד, לאיתור וגיוס מועמדים. מדובר בשיטה אפקטיבית וחסכונית, הנהוגה בעיקר בקרב חברות הייטק, פיתוח תוכנות: עולם ה – IT, עולם התקשורת וחברות כוח אדם, המושתת על הרעיון של "הראה לי מי הם חבריך" ואומר לך אם הם מתאימים למשרה".

הידעת ?

מחקרים מצביעים על כך כי 60% מהמשרות מאוישות באמצעות קשרים, לרבות שיטת "חבר מביא חבר", NETWORKING, ונפוטיזם. כמו כן, חברת כוח האדם "אורטל" דיווחה על כך, כי עובדים אשר גויסו בשיטת "חבר מביא חבר" בתיווכה, צברו בממוצע ותק רב יותר (הגבוה בשלושים אחוז) במקום העבודה, מאשר עובדים אשר גויסו בשיטות עבודה מסורתיות יותר.

מהי שיטת "חבר מביא חבר" ?

מדובר בשיטה יצירתית לגיוס עובדים, אשר נעזרת במארג החברתי של עובדי הארגון, למען גיוס עובדים חדשים. שיטת "חבר מביא חבר" היא שיטה חסכונית, אפקטיבית, יצירתית ואנושית, המביאה תועלת לארגון, לעובד הוותיק ולמועמד הפוטנציאלי גם יחד. על פי רוב, מדובר בשיטה המעניקה תגמול כספי או תמריץ אישי לעובדים, אשר יסייעו במציאת עובדים חדשים ואיכותיים לחברה.

כיצד שיטת גיוס זו מתבצעת ?

למעשה, ישנן שתי דרכים עיקריות להנהגת והפעלת מנגנון "חבר מביא חבר", והן כדלקמן:

אתר href="http://www.gotfriends.co.il "<גודפרינדס

אם כך, מהם החסרונות המצויים בשיטת "חבר מביא חבר" ?

מהם היתרונות המצויים בשיטת "חבר מביא חבר" ?

שנית, זוהי הזדמנות אמיתית לקבל תגמול כספי הטבה בטוחה וקלה.

מכל מקום, ניתן לומר כי באמצעות שיטת הגיוס של "חבר מביא חבר" הן החברה, הן עובדי החברה, והן המועמד הפוטנציאלי, עשויים להרוויח מהיתרון האנושי, ולסלול לעצמם מסלול מהיר להצלחה. ואף על פי כן, חשוב לזכור כי לא ניתן להסתמך אך ורק על שיטת גיוס זו של "חבר מביא חבר", אלא להשתמש בשיטת "חבר מביא חבר" בנוסף לשיטות הגיוס המסורתיות.לנושא חבר מביא חבר התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא חבר מביא חבר.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - חבר מביא חבר