חיפוש עבודה

חיפוש עבודה בעידן ה – AI

תהליך חיפוש עבודה הוא ברוב המקרים ארוך ומתיש עד שהאדם מוצא את הנישה הייעודית והטובה ביותר עבורו. בעידן הצ'אט – GPT  חיפוש העבודה קיבל ממדים חדשים ולכן כל מי שמעוניין במציאת עבודה איכותית, זורם עם הטכנולוגיה החדשה כדי שהיא תסייע לו במציאת ההתאמה המיטבית.

הכיוונים החדשים בעת חיפוש עבודה

השימוש בבינה המלאכותית יצר מהפך אמיתי בנושא חיפוש העבודה. מצד אחד מגייסים בחברות השונות בוחנים את הפרופילים של עובדים פוטנציאליים אשר מפרסמים מידע על פי ההישגים האקדמיים של כל אחד מהם, המקצועיות, הקבוצות שבהם מועמד זה משתתף, המיומנות שלו, ההמלצות עליו ועוד. בדרך זו המגייסים פונים גם לעובדים שונים שמתאימים באופן מדויק לצורך של החברה, ומציעים להם תפקיד זה או אחר גם כשהם לא מחפשים עבודה וכך הם שולפים אותם מהמערך הקיים לטובת מקום עבודה חדש.

מצד שני יש את מחפשי העבודה שממקדים את חיפושיהם תוך הזנת הנתונים הנכונים לפרופיל לינקדאין שלהם. הבינה המלאכותית מציעה להם אילו נתונים שהם אקוטיים כדאי להם להעלות לרשת זו כיוון שיש סיכוי סביר שהם יעוררו את ההד הנכון. כשהמידע הוא מדויק כיוון ש - AI מגדירה ומפרטת לעובד באילו מילים להשתמש ומה לכתוב בפרופיל וגם מה לכתוב בתגובות, קשת האפשרויות יוצרת מיקוד למשרות ספציפיות שיתאימו לעובד כמו כפפה ליד.

רבים מהעובדים שמחפשים היום עבודה מבינים כי פרופיל הלינקדאין לבד לא מספיק ולכן הם מוסיפים את ההצעות המתוחכמות של ה - AI . רובם לא חשבו לכתוב את מה שהבינה המלאכותית הציעה, אך הם מקבלים את ההמלצה של התוכנה כיוון שהיא קולעת בדיוק למטרה וליכולות.

בעבר המועמדים למשרות השונות התמקדו באופציה של כתיבת קורות חיים, אך לאחרונה פורמט זה הוא רלוונטי פחות ולמגייסים המומחים יש רצון עז לקבל מידע אחר, שהוא הרבה יותר חשוב עבורם כמו הידע המקצועי האמיתי, קבוצות התוכן שבהן אדם זה פעיל, המלצות שקיימות על עבודתו ברשת ועוד.

טיפים להצלחה במציאת העבודה הבאה

עבודה היא רובד חשוב בחיים של כל אדם, מעבר לפרנסה שהיא אקוטית יש את הפן של הסיפוק הפנימי מהתפקיד במקום העבודה. לכן יש להיות סבלניים בכל התהליך של מציאת העבודה, לעיתים יש מהמורות בדרך ולכן יש תסכול. אך ברוב המקרים העובד שמתקבל למקום עבודה מסוים בתפקיד שתואם את כישוריו, מרוצה מהעובדה שעבר מסלול זה והגיע בסופו של דבר למיקום הטוב ביותר עבורו.

מעבר לכך יש לרשום בפרופיל הסטטי את כל האיכויות של אדם זה ובפרופיל הדינמי לרשום את הפעילות היום יומית של אדם מקצועי זה, כמו התגובות שהוא רושם בקבוצות התוכן לאחר שהוא נעזר בבינה המלאכותית. דבר זה מעיד על המסוגלות המקצועית הגבוהה שלו ולכן יש סיכוי סביר שיפנו אליו לגבי המשרה הבאה שלו.

שימוש בבינה המלאכותית לטובתם של העובדים

הבינה המלאכותית מרתיעה רבים כיוון שיש חשש אמיתי שכמות המשרות המוצעת היא פחותה כעת. אך מידע זה אינו מדויק ולהפך, כל עובד שמחפש עבודה וייעזר בתוכנה זו, יגדיל את סיכוייו למציאת מקום העבודה החדש שלו.

חשוב להבין שלאור העמקת השימוש ב – AI יהיה צורך בעובדים מיומנים שיטפלו ביום יום בנושא הבינה ולכן תהיה דרישה גבוהה לסיווג זה של עובדים. כמו לדוגמה עובדים שעוסקים ברובוטיקה, במאגרי נתונים, מתכנתים, מפעילי מערכות ועוד. תחום זה הוא בחיתוליו ולכן כל מי שימצא בו עבודה, ייהנה מהעובדה שהוא יבצע דברים ראשוניים.