חיפוש עבודה

אפשרויות למשרות אם

האימהות היא אחד התפקידים החשובים ביותר עבור כל אישה שמעוניינת ליהנות משעות איכותיות עם דור ההמשך של משפחתה.

הקשיים של האימהות

נשים רבות מעוניינות למצוא את האיזון בין העבודה לבין שעות המשפחה ולהעניק את מרב תשומת הלב לילדים ועם זאת לצאת לעבודה הן בשביל הסיפוק הפנימי והן עבור המשכורת שהיא חשובה ביותר.

לא אחת יש קשיים רבים במציאת עבודה שהיא בהיקף שעות נמוך ממשרה מלאה ולכן אימהות רבות נאלצות להישאר בבית, כיוון שהם לא מצאו משרה שמאפשרת שילוב של עבודה ומשפחה.

ביום יום יש לכל אימא הרבה מאד משימות והן תלויות בגילם של הילדים. לכן האם מנתבת זמן לכל משימה כמו טיפול בילדים על כל המשתמע מכך והעברתם בכל בוקר למוסדות החינוך, ביצוע קניות, סידורים, טיפול בבית, בישול, ניקיון ועוד. לרוב האימהות יש כל כך הרבה מטלות שהן אינן יודעות במה להתחיל כיוון שהעומס הוא עצום.

משרת אם נועדה לאפשר לאם לשלב בין האימהות לקריירה ולכן יש בה שלושה פרמטרים מרכזיים:

 • גמישות בכמות שעות העבודה היומיות ולכן המשרה כוללת כמות פחותה של שעות מזו שקיימת במשרה מלאה.
 • אפשרות לעבודה שבה חלק משעות העבודה מתבצעות במשרד בשעות שנקבעו לכך והאם יכולה להשלים את השעות הנוספות שנדרשות על פי היקף המשרה שלה מביתה בשעות הערב לאחר שהילדים ישנים, או לחלופין בסופי השבוע.
 • אפשרות לצאת מוקדם בכל יום או בימים מסוימים בכל שבוע כדי להגיע בזמן למסגרות החינוך כמו גני הילדים והצהרונים של בתי הספר, וכך לא תהיה תלות בקרובי משפחה או בסיוע של בייבי סיטר בשכר.

דוגמאות למשרות אם

בשנים האחרונות יש עלייה משמעותית במודעות לצורך של משרת אם ולכן מקומות העבודה מציעים כמה וכמה משרות שמתאימות לכך. יש תחומי עיסוק רבים שאפשר לבצע את העבודה באמצעות מחשב שיש בו אינטרנט ואת התוכנות של בית העסק, וטלפון סלולרי. לכן אפשר לבצע את העבודה באופן זהה הן מהמשרד והן מהבית. זו הסיבה שמעבידים רבים רואים בכך גם הזדמנות עבור האימהות וגם התאמה למשרד שאין בו מרחב גדול ולכן אם חלק מהעובדות מבצעות את המשימות על הצד הטוב ביותר מביתן, זוהי אופציה מוצלחת וכדאית לשני הצדדים.

מעבר לכך מאז מגפת הקורונה, יש פתיחות רבה לנושא היברידית שמתבצעת בחלק מהימים מהמשרד ובחלק מהימים מהבית. לכן יש אפשרות לקבוע לדוגמה עבודה מהבית לאורך ארבעה ימים בכל שבוע וביום מסוים שהוא קבוע העובדות תגענה למשרד כיוון שביום זה יתקיימו ישיבות, הדרכות וכו' וזאת מעבר לישיבות השוטפות שמתקיימות באמצעות תוכנת הזום.

 • מנהלת שיווק שאחראית על כל ההתנהלות עם לקוחות מסחריים.
 • מנהלת קשרי לקוחות הכוללת את כל ההתנהלות עם לקוחות הקצה, מתן תשובות ללקוחות וסגירת כל המעגלים לשביעות רצונם של כל הלקוחות.
 • ניהול הסושיאל של החברה הכולל כתיבת פוסטים ומתן מענה ברשתות החברתיות השונות.
 • בניית אתרי אינטרנט והזנת מידע לאתר האינטרנט של החברה.
 • קידום אורגני, קידום ממומן ומסעי פרסום דיגיטליים.
 • עיצוב גרפי עבור פרסומים, מצגות, בפרינט ובדיגיטל לחברות ולמשרד הפרסום.
 • כתובת תוכן עבור אתר האינטרנט על פי הדרישות הנחוצות.
 • תכנון אדריכלי ועיצוב פנים על פי פרויקטים של כל עובד ללקוחות פרטיים וציבוריים של המשרד. האדריכלי.
 • שירות לקוחות במוקדי קול סנטר הכולל מתן מענה ללקוחות של עסקים שונים במוקד מקצועי על פי ההנחיות של כל אחד מהלקוחות, כדי להעניק מעטפת מלאה של שירות לכל לקוח שפונה למוקד זה.

אופציות מעולות עבור משרות אם

למרות הקשיים במציאת משרת אם, כדי לשלב בין המטלות המשפחתיות למטלות של מקום העבודה, אפשר לראות בשנים האחרונות שקיימת מגמה חיובית ועם מעט סבלנות ובדיקת כל האפשרויות, יש אופציות מתאימות ולכן כמעט כל אם תוכל למצוא משרה שהיא תיהנה הן מהתפקיד והן מההכנסה החודשית.