חיפוש עבודה

כל מה שחשוב לדעת על זכויות עובדים

חשוב שהעובדים יידעו את זכויותיהם וכיצד לאכוף אותם, לעיתים ממש לדרוש תוך מאבקים משפטיים, לא עלינו. מכיוון שיש הרבה אנשים שמתעמרים במערכת, הדרך הטובה ביותר להגן על האינטרסים שלכם היא לדעת מה יש לכם כרגע. כלומר, לאילו זכויות אתם זכאים וכיצד לאכוף את הנושא מול המעסיק.

חשוב שתבינו מהן הזכויות שלכם בעבודה. אנשים רבים המועסקים אינם יודעים את זכויותיהם, מה שאומר שהם אינם מודעים לנושאים שהם עשויים להתמודד איתם. לכן, הם אינם מבינים אילו פעולות עליהם לנקוט כאשר הם נתקלים במצב כזה או אחר שאינו מקובל עליהם, או אפילו שאינו חוקי. הדרך הטובה ביותר להגן על עצמכם היא להבין את הכללים והתקנות הקשורים לעבודה שלכם, כך שתוכלו לאכוף אותם אם יהיה צורך בכך. עורך דין דיני עבודה יהיה איש המקצוע המתאים ביותר עבור התייעצות בנושאים אלו.

מה עו"ד דיני עבודה יגיד על התעמרות במקום העבודה?

אם תשאלו עו"ד דיני עבודה עם ניסיון, הוא יגיד לכם שבמקום העבודה יש פוטנציאל להסתבכות תמידית מול המעסיק, מול עובדים אחרים, מול כפופים לכם ועוד. לא פעם, עורך דין דיני עבודה גם עשוי לעסוק במקרים של התעמרות במקום העבודה.

התעמרות במקום העבודה היא אחת מצורות האינטראקציה הפחות מועדפות (בלשון המעטה) בין מועסק למעסיק. לעתים קרובות, היא גם פחות מוכרת. התעמרות במקום העבודה היא התעללות פיזית, מינית, פסיכולוגית או רגשית המתרחשת בעבודה. מקומות עבודה יכולים להיות בתי ספר, משרדים או מפעלים, ארגונים ממשלתיים ועוד.

אל תוותרו על זכויותיכם הברורות– במקום העבודה אין התעמרות

כל עורך דין דיני עבודה יגיד לכם שארגון הבריאות העולמי קובע כי, התעללות במקום העבודה כוללת כל פעולה המתבצעת נגד אדם בסביבת עבודה פיזית המשפיעה על בריאותו ובטיחותו הנפשית או הפיזית. מתעללים במקום העבודה הם בדרך כלל אנשים בעלי כוח על קורבנותיהם. זה כולל מנהלים, מפקחים ועמיתים לעבודה. ההתעמרות יכולה להיות מופנית גם נגד לקוחות או עובדי שירות, עובדי קמעונאות או עוזרי טיפול ביתי ועוד.

מה אני צריך לדעת על זכויות במקום העבודה?

אם אתם צריכים עורך דין דיני עבודה עם ניסיון, הוא יגיד לכם שיש לכם הזכות למקום עבודה בטוח ובריא. כמו כן, יש לכם את הזכות להתאמות סבירות הקשורות לעבודה ממעסיק. הזכות להפסקות מנוחה, חופשות, שכר בונוס בסוף השנה במקרים מסוימים ועוד.

עו"ד דיני עבודה ימליץ לכם להקפיד על הזכות לדאוג ל"תלויים" (למשל לצאת בצוהריים כדי להוציא את הילדים מהגן) בשעות העבודה, או בעת שהות באתר העבודה. זאת ועוד, יש לכם את הזכות לקבל חופש בתשלום (משתנה ממקום עבודה למקום עבודה). ולא פחות חשוב, עורך דין דיני עבודה יגיד לכם שיש לכם את הזכות לא להיות מופלים בעבודה בגלל גזע, צבע, מין, מוצא לאומי, דת, מצב נכות או מידע גנטי. אם אתם צריכים סיוע נוסף, עו"ד יוכל לדייק לכם את כלל המידע הנדרש לכם.