חיפוש עבודה

מה היתרונות בהכנה לראיון עבודה עם חברת השמה

מהי חברת השמה?

חברת השמה, היא למעשה חברה המתמחה בלספק כוח אדם לעבודות שונות, בתחומים שונים ומגוונים  במשק, בהתאם לבקשות המעסיקים,  והעדפות המועסקים. החברות יכולות להיות ממשלתיות, דוגמת רשות התעסוקה, ויכולות להיות  פרטיות. בינהן כאלו  שיתמחו במתן מענה תעסוקתי ספיציפי, לדוגמא - מתכנתים, או לחלופין יתנו מענה תעסוקתי למגוון של תחומים  במשק.

אין אחד שלא מכיר את התהליך המייגע של חיפוש, מציאה וקבלה לעבודה שאנו רוצים. חיפוש עבודה שתתאים ליכולותינו מחד, ותספק אותנו מאידך הוא תהליך ארוך ומייגע, ויכול להיות לא פשוט. גם לאחר מציאת העבודה הרצויה, לרוב נדרש לעבור ראיון קבלה. ראיון קבלה, בין אם הוא פשוט, או יותר מעמיק הוא סיטואציה מלחיצה, שמשפיעה באופן ישיר על חיינו. הלחץ בימים ושעות לפני הראיון, יחד עם המתח והחשש תוך כדי הראיון עצמו, הם תחושות שכולם מכירים.

חברת השמה - מענה מקצועי לתהליך חיפוש העבודה.

עם הזמן מגיע הניסיון - זהו ביטוי שנכון לכל תחום, ולאו דווקא נכון לאדם הפרטי, אלא גם לחברה. כאמור, חברות השמה, עוסקות מעצם הגדרתן בכל תהליך מציאת העבודה, החל משלב החיפוש וההתאמה, וכן עוזרות בשלב הקריטי ביותר - הראיון, והקבלה לעבודה. סוכני החברה מכירים טוב מכולם את מה שחברת היעד מחפשת, וכך עוזרת להכין אותך בצורה הטובה והמקצועית ביותר לראיון עבודה. סוכני החברה יכולים להכין אותך באופן מקצועי על ידי עריכת סימולציה של ראיון עבודה בו ישאלו אותך שאלות לדוגמא, ויתנו לך משוב מדויק ומועיל, כך שתגיע לראיון האמיתי כאשר את במיטבך.

מעבר לכך - הכנה לראיון עבודה חשובה גם בפן המנטלי, וקיימים מספר פעולות פשוטות שביצוע שלהן יכול לעזור להוריד את מפלס הלחץ.  גם בתחום ההכנה המנטאלית, להכנה עם חברת השמה יש יתרונות גדולים. בראש ובראשונה קיים איתך סוכן שניתן לדבר ולהתייעץ איתו בכל שלב בתהליך חיפוש העבודה, וכן לפני ואחרי הראיון. בנוסף, סוכן החברה, מכיר היכן  אתה הולך להתראיין, וכך יכול לתאם לך ציפיות בנוגע לתהליך שאתה עומד לעבור, וכך מימד ההפתעה פוחת, ותוכל להגיע לראיון עם ציפיות מתאימות, ולחץ פחות.

טיפים כללים לראיון עבודה

באופן כללי, קיימים מספר טיפים כללים שמומלץ לפעול על פיהם, כך שתהיה במיטבך בראיון עבודה.

ראשית, מומלץ מבעוד יום לוודא כי כלל הדברים מוכנים מראש. זה יכלול, בחירת בגדים מתאימים ומכובדים, בדיקת נתיב ההגעה, כך שתגיע למקום העבודה מוקדם. בזמן שנותן לפני הראיון תוכל להכין את עצמך באופן סופי, לדוגמא מעבר על הנקודות אותן את רוצה להעביר, וכן להרגיע את עצמך, לאכול ולשתות משהו לפני וכו'. במהלך הראיו חשוב לשמור על ריכוז מלא ולכבות את הטלפון, כך שתהיה מרוכז בשאלות המופנות כלפיך, ותוכל לתת להם מענה מסודר מקצועי וברור.