פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»
»

חיפוש עבודה בזמן עבודה

(עדכון אחרון: 15/01/2015)

יש מספר יתרונות בלחפש עבודה ממקום העבודה הנוכחי שלכם:

כיצד לנהוג במקרה של חיפוש עבודה בזמן עבודה

הכלל הראשון המנחה הוא דיסקרטיות. לא כדאי לפרסם את העניין, וככל שתשמרו על כך לעצמכם כך תחסכו מכם צרות. אין לדעת אם אחד מחברינו לעבודה יפלוט הערה אודות חיפוש העבודה שלכם בדיוק כאשר הבוס יעבור. כך גם לא רצוי לדבר על חיפוש עבודה בטלפון במשרד. אל תעבוד כלל על חיפוש עבודה בעודך במשרד. לא כדאי במקרה זה לגלוש לאתרי דרושים, לכתוב קורות חיים, או לבצע כל פעילות הקשורה לחיפוש עבודה. למעשה, בזמן שאתם בעבודה כדאי לשכוח מחיפוש העבודה. אם יגלו שאתם מחפשים עבודה זה יכול לגרור עימותים מיותרים עם הבוס, עימותים שעלולים ללוות בפיטורים ברוח רעה וללא תשלומי פיצויים.

בנוסף, נסו לקבוע את ראיונות העבודה שלכם לאחר מסגרת העבודה. אם תצאו מהעבודה כל בוקר סביר שהבוס שלכם יחשוד כי אתם מתכננים לעזוב. ראיונות שאתם קובעים לבוקר צריכים להיות מנומקים כראוי. מיצאו לכם פעילות שתהיה הגיונית.

דרוש מהמעסיקים אליהם אתה פונה לדיסקרטיות מלאה. חיפוש עבודה כולל מגע עם גורמים רבים, חברות כח אדם, מעסיקים, אנשים העובדים בתחום, משפחה וכולי. אתם חייבים לוודא כי כל הגורמים מודעים לכך שאתה מחפש עבודה בזמן עבודתך.

עובדה היא שקשה לחפש עבודה, זו מטלה הלוקחת זמן. זה עוד יותר קשה לעשות זאת בעודך מחזיק במשרה מלאה. לכן כדאי לנהל את הזמן כראוי. רישמו לכם יומן מטלות, אשר יעזור לכם לארגן את הזמן ביתר יעילות. כמו כן, אל תקבעו 5 ראיונות ביום אחד, אלא פירסו את הראיונות בזמנים נוחים במהלך השבוע. הכינו תיק מסודר שיכיל את כל מה שאתם צריכים לראיון עבודה, תמונות פספורט, דפי קורות חיים, פרטי התקשרות, רשימה של מקומות העבודה שפניתם אליהם וכו'.

למרות הדיסקרטיות, יתכן כי מעסיקך יגלה כי אתה מחפש עבודה. היה מוכן לתרחיש שזה קורה. דמיין מה יקרה שיוצגו בפניך שאלות בנוגע לחיפוש עבודה. האם תתוודה על חיפוש עבודה בזמן עבודה? אין דרך נכונה לפתור מקרים אלו, אולם יש אפשרות להתכונן לרגע, ואז לא להיות בטראומה כשהעובדה מתגלה.

ותר על פעילות מחוץ למקום העבודה. כפי שנאמר קודם לכן, מציאת עבודה היא עבודה קשה. לכן בתקופה זו בהם אתם עדיין עובדים במקום העבודה הנוכחי, כדאי לוותר על חוגים, יציאות ובילויים שונים. מובן שצעד זה הוא זמני, וברגע שתמצאו עבודה חדשה תוכלו לחגוג.לנושא חיפוש עבודה בזמן עבודה התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא חיפוש עבודה בזמן עבודה.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - חיפוש עבודה בזמן עבודה