חיפוש עבודה

חיפוש עבודה בזמן עבודה

תוכן [ הסתר ]

יש מספר יתרונות בלחפש עבודה ממקום העבודה הנוכחי שלכם:

  • גם אם ייקח לכם זמן רב למצוא עבודה חדשה, אתם יכולים להרשות לכם זאת, משום שביניים יש לכם עבודה כך תוכלו להמשיך להתקיים ולהיות בררניים, כך שכאשר תחליטו ללכת על עבודה אחרת, זו תהיה כזאת שאתם ממש אוהבים ובטוחים לגביה. כאשר אנו מחפשים עבודה בעודנו מובטלים אנו לפעמים מסכימים להיכנס לתפקיד שאנו לא ממש מעוניינים בו, בין אם זה כי המשפחה לוחצת עלינו למצוא עבודה חדשה ובין אם זה משום שהאוברדרפט מתחיל ללחוץ. העובדה היא שלהחזיק עבודה נותן לנו דלק להמשיך הלאה, להיות מסוגלים לקנות אוכל, להשקיע בביגוד ולהנות מהטבות שמובטלים לא זוכים להם. כך הסיכויים שלנו ליצור את הרושם הנכון עולים.
  • בזמן שיש לנו עבודה הביטחון העצמי שלנו עולה, באופן טבעי. כך אנו יותר בטוחים בעצמנו ומקרינים זאת גם לסביבה. במהלך ראיונות עבודה ביטחון זה יכול לשחק לטובתנו, לעומת חיפוש עבודה בזמן אבטלה, שבמקרה זה אנו אפילו יכולים להיות מדוכאים ולעשות רושם של נואשים בראיון שלנו.
  • כאשר אנו מחזיקים במקום עבודה, זה יכול לדחוף את המעסיק שלנו לרצות אותנו יותר. כך יבואו אלינו עם הצעות מפתות לנטוש את מקום עבודתנו הנוכחי. נוכל אפילו לקבל הצעות מ-head hunters שיציעו לנו יותר כסף או תפקיד טוב יותר.
  • הוכחת יכולת העסקה. כל מעסיק שואל את עצמו אותה שאלה - האם העובד החדש הוא מישהו אמין שמסוגל להחזיק עבודה לזמן ממושך? אין עדות טובה יותר לכך מאשר להחזיק בעבודה נוכחית. אם אתה מחזיק במשרה נוכחית זה מוכיח שאתה מסתדר עם מכריך במקום העבודה, וכן שאתה מחזיק ביכולות הדרושים למילוי משרתך.
  • אין דבר המעודד למצוא עבודה חדש יותר ממקום עבודה ששונאים. מובטלים רבים מאבדים את המוטיבציה ומתחילים להנות מהבטלה, וכך את להם דחף לשנות. לעומת זאת, בוס מעיק או תפקיד משעמם ידחפו אתכם לא להפסיק לחפש עד שתמצאו תפקיד יותר טוב.

כיצד לנהוג במקרה של חיפוש עבודה בזמן עבודה

הכלל הראשון המנחה הוא דיסקרטיות. לא כדאי לפרסם את העניין, וככל שתשמרו על כך לעצמכם כך תחסכו מכם צרות. אין לדעת אם אחד מחברינו לעבודה יפלוט הערה אודות חיפוש העבודה שלכם בדיוק כאשר הבוס יעבור. כך גם לא רצוי לדבר על חיפוש עבודה בטלפון במשרד. אל תעבוד כלל על חיפוש עבודה בעודך במשרד. לא כדאי במקרה זה לגלוש לאתרי דרושים, לכתוב קורות חיים, או לבצע כל פעילות הקשורה לחיפוש עבודה. למעשה, בזמן שאתם בעבודה כדאי לשכוח מחיפוש העבודה. אם יגלו שאתם מחפשים עבודה זה יכול לגרור עימותים מיותרים עם הבוס, עימותים שעלולים ללוות בפיטורים ברוח רעה וללא תשלומי פיצויים.

בנוסף, נסו לקבוע את ראיונות העבודה שלכם לאחר מסגרת העבודה. אם תצאו מהעבודה כל בוקר סביר שהבוס שלכם יחשוד כי אתם מתכננים לעזוב. ראיונות שאתם קובעים לבוקר צריכים להיות מנומקים כראוי. מיצאו לכם פעילות שתהיה הגיונית.

דרוש מהמעסיקים אליהם אתה פונה לדיסקרטיות מלאה. חיפוש עבודה כולל מגע עם גורמים רבים, חברות כח אדם, מעסיקים, אנשים העובדים בתחום, משפחה וכולי. אתם חייבים לוודא כי כל הגורמים מודעים לכך שאתה מחפש עבודה בזמן עבודתך.

עובדה היא שקשה לחפש עבודה, זו מטלה הלוקחת זמן. זה עוד יותר קשה לעשות זאת בעודך מחזיק במשרה מלאה. לכן כדאי לנהל את הזמן כראוי. רישמו לכם יומן מטלות, אשר יעזור לכם לארגן את הזמן ביתר יעילות. כמו כן, אל תקבעו 5 ראיונות ביום אחד, אלא פירסו את הראיונות בזמנים נוחים במהלך השבוע. הכינו תיק מסודר שיכיל את כל מה שאתם צריכים לראיון עבודה, תמונות פספורט, דפי קורות חיים, פרטי התקשרות, רשימה של מקומות העבודה שפניתם אליהם וכו'.

למרות הדיסקרטיות, יתכן כי מעסיקך יגלה כי אתה מחפש עבודה. היה מוכן לתרחיש שזה קורה. דמיין מה יקרה שיוצגו בפניך שאלות בנוגע לחיפוש עבודה. האם תתוודה על חיפוש עבודה בזמן עבודה? אין דרך נכונה לפתור מקרים אלו, אולם יש אפשרות להתכונן לרגע, ואז לא להיות בטראומה כשהעובדה מתגלה.

ותר על פעילות מחוץ למקום העבודה. כפי שנאמר קודם לכן, מציאת עבודה היא עבודה קשה. לכן בתקופה זו בהם אתם עדיין עובדים במקום העבודה הנוכחי, כדאי לוותר על חוגים, יציאות ובילויים שונים. מובן שצעד זה הוא זמני, וברגע שתמצאו עבודה חדשה תוכלו לחגוג.