פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»
»

ביטוח תאונות עבודה

(עדכון אחרון: 15/01/2015)

ביטוח תאונות עבודה הנו אחד ממנגנוני הביטוח הבסיסיים והחשובים העומדים לזכותו של כל עובד בישראל, המבוטח בביטוח לאומי או בפוליסת בטוח תאונות אישית (שהיא למעשה, ביטוח חיים).

תאונת עבודה היא אירוע בלתי צפוי, העשוי להתרחש לכל עובד בכל מקצוע, ולפיכך קיימת חשיבות כי לכל עובד תהיה הגנה של ביטוח תאונות עבודה מפני נזקים גופניים עתידיים, העלולים להיגרם עקב תאונה, העשויה להסב לעובד לא רק נזק פיזי ונפשי, אלא גם נזק כלכלי כבד.

המאמר שלפניכם מבקש לדון במושג ביטוח תאונות עבודה על כל רבדיו, משמעויותיו והשלכותיו השונות העשויות לחול על העובד, וכמו כן, גם לברר מהן זכויות העובד באשר ביטוח תאונות עבודה.

הידעת?

מספר הנפגעים הממוצע בתאונות עבודה לשנת 2007 הנו 68,900 אזרחים. מלבד זאת, מספר הפעמים בהן מתכנסת הועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי, בגין תביעות אזרחיות הקשורות לנושא תאונות עבודה (פציעה ומחלה) הנו כ- 180,000 פעמים בשנה, כך ששוק הזכאות להטבות בגין תאונות עבודה במדינת ישראל עשוי להגיע לכמה מיליארדים בשנה.

מהי תאונת עבודה?

לפי הגדרת החוק לביטוח נפגעי עבודה, תאונת עבודה הנה תאונה הנגרמת לאדם במהלך עבודתו, בדרכו מביתו לעבודתו (כלומר תאונת דרכים), בדרכו ממקום עבודתו לביתו, או עקב עבודתו. פגיעה שנגרמה לעובד עקב עבודתו ובמהלכה, מזכה אותו בגמלאות נפגעי עבודה, לרבות תאונת עבודה או מחלת מקצוע.

ישנם שני סעיפים נוספים אשר בגינם יכול העובד לדרוש פיצויים והם:

כל פגיעה מחייבת התייעצות עם רופא, אשר יאשר כי ארע נזק לגוף ומהי דרגת חומרתו.

מי זכאי לפיצוי של ביטוח תאונות עבודה ?

אם נפגעת בתאונת עבודה מה עליך לעשות?

עובד, אשר במהלך עבודתו אירעה לו תאונת עבודה אשר גרמה לו לפגיעה, יצטרך להגיש תביעה בגין תאונת עבודה, כאשר את התביעה יש להגיש עד 12 חודשים ממועד הפגיעה.

לצורך הגשת תביעה, העובד יידרש להגיש טופס הודעה על פגיעה בעבודה ותביעה לתשלום דמי פגיעה.

במקרה של עובד שכיר:

על המעסיק לאשר את כל הנסיבות שבגינן נגרמה הפגיעה, לרבות, ציון שכר העובד במהלך שלושת חודשי העבודה, שקדמו לפגיעה ולחתום על הטופס.

במקרה של עצמאי:

עליו להצהיר ולפרט בטופס התביעה את התקופה שבה נמנע מעבודה או הפחית את שעות עבודתו בגין הפגיעה.

אילו מסמכים נוספים עליך להגיש לצורך התביעה?

על מנת לקבל את הפיצויים של ביטוח תאונות עבודה, על הנפגע לצרף את המסמכים הבאים:

את מי ניתן לתבוע בגין תאונת עבודה?

למה זכאי נפגע תאונת עבודה, בהסתמך על חוק ביטוח תאונות עבודה?

לסיכום, אם נפגעת במהלך עבודתך וברצונך לדעת פרטים נוספים על זכויותיך בגין חוק ביטוח תאונות עבודה, מומלץ לבקר באתרים הבאים:לנושא ביטוח תאונות עבודה התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא ביטוח תאונות עבודה.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - ביטוח תאונות עבודה