חיפוש עבודה

5 טיפים לאיתור עבודה מתאימה בשנת 2022

אנשים רבים מחפשים עבודה שתהיה טובה עבורם ותהלום את הכישורים שלהם, ובכל רגע נתון מתבצע איתור מועמדים למשרות חדשות ומגוונות! כל מה שנשאר כדי לקבל את העבודה שאת מחפשת הוא למצוא את חברת ההשמה המתאימה לך.

איפה מחפשים עבודה?

  • חברות השמה (כוח אדם) – תאגיד שמתמחה בתיווך בין מחפשי עבודה לבין מעסיקים. ישנה חברת השמה ממשלתית כללית הפועלת במדינה, וחברות השמה פרטיות שמתמחות בתיווך בתחומי תעסוקה ספציפיים.
  • רשתות חברתיות – רשתות חברתיות כגון Facebook, Twitter מאפשרות חיפוש עבודה על ידי פרסום עצמאי שפונה לקהל הרחב. Linkedin מאפשרת העלאת קורות חיים ופרטים רלוונטיים אודותיך, ומאפשר למעסיקים לפנות אליך בהצעות עבודה ולאנשים נוספים ליצור קשרים איתך.  
  • אתרי דרושים – קיים מגוון של אתרי דרושים, העוסקים במציאת משרות ספציפיות או במשרות כלליות לפי ניסיון וכישורים אישיים.
  • קבוצות סגורות או פתוחות של עובדים מאותו המקצוע – בכל ענף ניתן למצוא קבוצות מסוימות של עובדים ממקצוע מסוים שמעודכנים לגבי משרות חדשות שמתפנות בענף.

טיפים לכתיבת קורות חיים

תוכן – על קורות החיים לכלול פרטים אישיים, דרכי התקשרות, השכלה, ניסיון תעסוקתי, שירות צבאי ומיומנויות נוספות.

התאמה של קורות החיים למשרה – מומלץ לכתוב בקורות החיים את הפרטים והכישורים הרלוונטיים לעבודה שאתם מגישים לה מועמדות, באופן שידגיש לקורא מדוע אתם מתאימים לעבודה.

רלוונטיות – מעסיקים שמבצעים גיוס מועמדים מבלים בדר כלל זמן קצר בקריאת קורות החיים, לכן חשוב לכתוב את הדברים שחשובים עבורכם. עומס פרטים יכול לגרום לדברים החשובים להיבלע בין כל השאר.

ומה באשר לשכר?

איך בודקים מה השכר המקובל למשרה שאני מגיש אליה מועמדות?

ישנם בעלי מקצוע מוסמכים אשר יכולים לספק מידע אודות השכר הממוצע למשרה מסוימת. ניתן גם לבדוק באינטרנט באופן עצמאי במגוון אתרים אשר מספקים מידע בתחום התעסוקה אודות שלל עבודות.

טבלאות שכר

ישנם אתרים המציגים טבלאות שכר, אשר מציגות טווחי משכורות עבור מגוון המקצועות הקיימים בכל תחום, כאשר כל שורה מציגה מקצוע וכל עמודה מציגה את ההבדלים בשכר לפי שנות הוותק. למשל, בתחום הרפואה ניתן למצוא טבלה אשר מציגה את טווח התפקידים הנעים בין אח או אחות ועד רופא מומחה, ואת ההבדלי השכר ככל ששנות הוותק והניסיון גבוהות יותר.

מה לומר למגייסים ביחס לציפיות השכר שלי?

מומלץ לבצע בדיקה מוקדמת לגבי המשכורת הממוצעת עבור המשרה, כדי לדעת מהו הטווח שבו כדאי לנהל את המשא ומתן. לאחר מכן, אפשר לציין את גובה המשכורת בתפקיד האחרון שביצעתם ולציין כי תרצו לקבל סכום גבוה יותר – ולציין מדוע אתם זכאים לסכום כזה, בהתאם לניסיון ולפרטים נוספים שלכם.

לסיכום, שוק העבודה גדול ומגוון – האפשרויות בו יכולות להיות אדירות ורחבות עבור מי שיבצע שיעורי בית לפני ריאיון העבודה, יידע כיצד להציג את עצמו בדרך הטובה ביותר והיכן לחפש את המשרה הבאה.