חיפוש עבודה

דרושים ביוטק

תוכן [ הסתר ]

זה נחשב לאחד מתחומי הלימודים המאתגרים והמעניינים ביותר שיש. לימודי הביוטק השונים (או "ביוטכנולוגיה"), מנסים לרתום את מדעי החיים לטובת ייצור ופיתוח מוצרים תעשייתיים, מערכות אלקטרוניות, תרופות ואינספור דברים שימושיים אחרים. אולם, לפני שכל אלה מתרחשים, נדרש למצוא קודם כל עבודה בתחום. מודעות דרושים ביוטק הן הכלי המרכזי לצורך זה.

ביוטק הוא עולם רחב ביותר

הנקודה הראשונה שיש להדגיש היא כי עולם הביוטק הוא מהמגוונים ביותר שניתן למצוא כיום בעולם האקדמי. הלימודים מתמקדים סביב שורה ארוכה של נושאים, והענף הדינמי הזה משתנה באופן תדיר. גם מבחינת שוק העבודה, הרי שהלימודים מכשירים את המסיימים למקצועות שונים בתכלית.

כך, יכולים הבוגרים הטריים למצוא תעסוקה בתור מהנדסים, טכנאים, פיזיקאים, רופאים ועוד. לא ניתן שלא להזכיר את מקצוע התועמלנות, "שער הכניסה" של רבים בתחום- תפקיד מאתגר שמהותו שיווק ומכירת תרופות לחברות ולבתי חולים. וכמובן שניתן למצוא תפקידים מרתקים (ומשתלמים) אחרים.

קווים לדמותן של מודעות דרושים ביוטק

מודעות דרושים ביוטק יתאימו, בדרך כלל, לאדם אשר באמתחתו תואר ראשון לפחות באחד ממקצועות מדעי החיים. סייג עיקרי לקבלה הוא הניסיון, שנדרש על ידי מקומות עבודה רבים. הדבר מביא לכך שלא מעט בעלי תואר מוצאים עצמם מחפשים מספר חודשים את העבודה הראשונה שלהם, שבוודאי תפתח להם לא מעט דלתות.

מודעות דרושים ביוטק ניתן, אם כן, למצוא במספר מקומות, חלקם באינטרנט וחלקם לא. ראשית, אתרי הדרושים הכלליים יציעו כמעט תמיד גם משרות בתחום, אליהן ניתן להגיע באמצעות חיפוש פשוט. תחת קטגוריית "ביוטק" או נגזרות אחרות שלה יופיעו המשרות, ומשלוח קורות חיים אליהן אפשרי בלחיצת כפתור.

חברות ההשמה

רבים סבורים כי מציאת עבודה בביוטק ללא "קשרים" היא משימה כמעט בלתי אפשרית. בין אם זה נכון ובין אם לא, קשה להטיל ספק ביעילותן של חברות ההשמה. אלה נמצאות בקשר עם חברות רבות הפועלות בתחום הטכנולוגיה, ומציעות לא פעם משרות אשר לא ניתן להגיע אליהן בדרכים אחרות.

על מנת שזה יקרה, נדרש מחפש העבודה להצטרף קודם כל למאגר של חברת כוח האדם, פעולה שכרוכה לעיתים בתשלום. מרגע זו, יוצעו עבורו, לרוב דרך אתר האינטרנט של החברה, משרות מגוונות, אשר רשימת המועמדים לאיושן תהיה קצרה באופן יחסי. כמו כן, חברות רבות הפועלות בתחום מציעות משרות מתווכות לאנשים הרשומים בהן, ואף מפנות מעסיקים פוטנציאליים אליהם.

מה עם פנייה ישירה?

אם כן, מציאת מודעות דרושים ביוטק אפשרית כיום במגוון דרכים. יחד עם זאת, יש אנשים אשר מעוניינים להימנע מהן, ופשוט לפנות באופן ישיר לחברות ביוטכנולוגיה שונות- בין אם בטלפון, בדואר אלקטרוני או בכל דרך אחרת. מצד אחד, נחסך כאן התיווך, והתהליך עשוי להיות מהיר יותר. מן העבר השני, פניות רבות נותרות ללא מענה, פשוט כי אין צורך בחברה לאיושו של תפקיד כלשהו.

בכל אחד מהמקרים, רצוי לבדוק את ההתאמה של המועמד למשרה. כל מועדת דרושים ביוטק תציג דרישות בסיסיות למועמד, ובתחום זה הן רחוקות מלהיות המלצה בלבד. הדבר יימנע, בטווח הרחוק, משלוח של אינספור קורות חיים מיותרים ולא מתאימים, ותסכול על כך שהם לא זוכים למענה.