חיפוש עבודה

חיפוש עבודה לפי אזור

תוכן [ הסתר ]

הפרמטר החשוב ביותר לתהליך חיפוש עבודה הוא מיקום העבודה. לפיכך, חיפוש עבודה לפי אזור הוא אחד מן המאפיינים הקריטיים לסינון הצעות עבודה ולחיפוש עבודה.

חיפוש עבודה לפי אזור מאפשר למועמד הפוטנציאלי כמו גם למעביד להחליט האם המרחק מבית המועמד למקום עבודתו נמצא ברדיוס הגיוני, או שמא מקום העבודה איננו בטווח הרצוי ואז ההחלטה אם להסכים להצעת העבודה תלויה בשיקוליו הכלכליים והאישיים של המועמד הפוטנציאלי.

במאמר הבא נברר מהם השיקולים, היתרונות והחסרונות הבאים לידי ביטוי בעת חיפוש עבודה לפי אזור.

אילו שיקולים צריכים לבוא לידי ביטוי בעת חיפוש עבודה לפי אזור ?

  • שיקול כלכלי - אף על פי כי על פי חוק העובד זכאי להחזרי נסיעות מלאים, יש לקחת בחשבון את הוצאות הדלק וההוצאות הנוספות עמן תתמודדו במהלך שהותכם בדרכים, ולחשב האם משרה באזור מרוחק משתלמת מבחינה כלכלית.
  • שיקול של זמן - אחד השיקולים המהותיים הוא עניין הזמן. שכן כאשר מדובר במקום עבודה מרוחק ייתכן שתהיו בדרכים לפחות 3 שעות טרם הגיעכם לעבודה, זמן שמתבזבז לריק כיוון שהמעסיק לא משלם עליו, ולכן יש לשקול אותו ביחס לגובה המשכורת וכך להחליט האם המשרה אכן משתלמת לכם.
  • שיקול אישי - עובדים רבים שונאים את העובדה כי עליהם לנסוע בתחבורה ציבורית ולבלות את מיטב שעות היום בדרכים. לכן, עבודה הממוקמת באזור הרחוק מביתכם עשויה לא להיות רלבנטית עבורכם בגין חוסר נוחות אישית בהתמודדות עם תחבורה ציבורית.
  • שיקול משפחתי - במידה ואין מי שיתמוך בבית ויטפל בילדים בשעה שאתם בדרכים, השיקול המשפחתי יבוא לידי ביטוי במקרה והצעת העבודה איננה ברדיוס המתאים לניהול משפחה.
  • דרכי גישה ומפגעי תעבורה - מקום עבודה אשר דרכי הגישה אליו (כבישים) מסובכות, מסוכנות ופקוקות מדי עבור העובד הן תבואנה לידי ביטוי בהחלטה אם להסכים או לסרב למשרה.

מהם היתרונות הקיימים בחיפוש עבודה לפי אזור ?

  • התמקדות באופציות הרלבנטיות ביותר - אין ספק כי היתרון הטמון בחיפוש עבודה לפי אזור מצוי בעובדה הפשוטה כי הדבר מאפשר לך להתמקד באמת בהצעות העבודה הרלבנטיות והאטרקטיביות ביותר עבורך.
  • קריטריון אפקטיבי לסינון - "תפשת מרובה לא תפשת - תפשת מועט תפשת"- אם אתם חוככים בדעתכם מהו קריטריון הסינון האפקטיבי ביותר במהלך חיפוש עבודה – מיקום הוא הפרמטר הראשון שצריך לבוא לידי ביטוי בשיקולי המשרה ואין ספק כי קריטריון זה יסייע לכם לסנן בצורה אפקטיבית את מגוון האופציות העומדות בפניכם.

מהם החסרונות הקיימים בחיפוש עבודה לפי אזור ?

  • ייתכן ותפספסו הזדמנות עבודה - לעיתים כאשר מיקום העבודה הוא פרמטר הסינון הראשוני שלכם, ייתכן וכך תפספסו הזדמנויות עבודה נדירות במקומות עבודה מעט מרוחקים אך שיש באפשרותם לקדם אתכם מבחינת מעמד וקריירה. לכן אל תפסלו על הסף הצעות עבודה במקומות מרוחקים הישארו עם ראש פתוח.
  • במידה ומקום העבודה מציע שירות הסעות - ישנם מקומות עבודה המציעים שירות הסעות עבור עובדיו. עובדה העשויה לשנות באחת את החלטתכם כיוון שייתכן והסעות יפתרו את בעיית המרחק באחת. לכן במידה ונתקלתם בהצעת עבודה מעניינת במיוחד אולם מקום העבודה איננו ברדיוס המתאים מוטב לשאול תמיד האם החברה מעמידה שירות הסעות משוכלל עבור עובדיה. שכן במידה ואכן מוצע שירות שכזה מוטב לכם לשקול חיובית את המשרה.

לסיכום, אם אתם בעיצומו של תהליך חיפוש עבודה וברצונכם לייעל את התהליך עליכם לדגול בשיטת חיפוש עבודה לפי אזור.