פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»
»

Head Hunters - ציידי ראשים

מכיוון שתפקידם של ה - Head Hunters (ציידי ראשים) הוא למשוך עובדים ממשרות בכירות וחשוב לציין, טובות, ומכיוון שמגייסים אלו מיומנים ביותר בטכניקות שכנוע ומשא ומתן, חשוב לדעת כיצד יש לנהוג עם מגייסים אלו.

קיימת דעה שגויה בקרב עובדים בכירים בנוגע לציידי ראשים, שגורסת שברגע שמגייס מציע לך לעבור משרה, כל מה שיש לך לעשות זה להשיג משכורת הרבה יותר גבוהה מהמעסיק החדש - ולעבור. למעשה קיימים שיקולים אחרים שיש לקחת בחשבון לפני ביצוע ההחלטה לעבור מעסיק:

מאוד פשוט למצוא חברות גיוס והשמה דרכן אפשר לעבור לתפקיד יותר טוב בחברה אחרת, אולם יש לזכור שרק כ-3 אחוז מתפקידי הבכירים מתמלאים באמצעות ציידי ראשים. ציידי ראשים בדרך כלל אינם עובדים בגיוס אנשים ללא ניסיון עבודה מעשי או בגיוס מובטלים ואנשים הנמצאים בין עבודות, וזאת משום שאנשים אלו יכולים למצוא מעסיק בדרך המסורתית, ואין צורך לשלם סכומים גבוהים לחברות גיוס כדי להשיג עובדים אלו.

אם פונה אליך צייד ראשים שלא בידיעתך, ובניגוד לרצונך, תהיה ברור אך נימוסי לגבי חוסר הרצון שלך לעבור מקום עבודה. אם לא ציפית לשיחה זו, אולם צייד הראשים מעורר בך תהייה לגבי החלפת עבודה, אל תהיה פזיז. חקור את צייד הראשים ושאל אותו שאלות רלבנטיות לגבי המשרה כגון: כמה זמן המשרה זמינה, מה הוותק ומחזור הרווחים של העסק וכדומה. גם טיב האינטראקציה עם המגייס יכולה לתת רמז לגבי טיב הצעת עבודה זו. מגייסים רבים יכולים להיות גסי רוח וטורדניים על גבול ההצקה, ולכן אם הם מטרידים אתכם יותר מדי זמן, אל תתביישו לנתק את השיחה.

לסיכום, ציידי ראשים וחברות גיוס והשמה אכן יכולים להציע לכם הצעה משתלמת שבעתיד תהפוך לעבודת חלומותיכם, אולם כדאי להיזהר ולחקור לפני שנענים להצעה, וכן לפני שאף שולחים קורות חיים לחברות אלו. ציידי ראשים בדרך כלל מקבלים עמלה של כ-20 עד 30 אחוזים מגובה המשכורת הראשונית על גיוס לחברה מתחרה. אם מדובר על תפקידים בכירים ביותר סכומים אלו יכולים להגיע למאות אלפי שקלים. קיימות חברות גיוס המעסיקות במודע ציידות ראשים, אשר משתמשות בסוגי פיתוי שונים כדי להביא את העובד המיוחל לחברתן, לא רק בהצעה כספית מפתה. תחום ציידי הראשים החל להתפתח בארץ עם תחילת תעשיית ההיי-טק ועד להתנפצות הבועה בשנת 2000, וכיום עם חזרת ההייטק הישראלי לשגשוג יותר ויותר חברות משתמשות בשירותיהם של חברות גיוס וציידי ראשים.לנושא Head Hunters התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא Head Hunters.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - Head Hunters - ציידי ראשים