חיפוש עבודה

עורך דין דיני עבודה - כל מה שצריך לדעת

אם אתם מחפשים מידע לגבי עורכי דין בדיני עבודה, יש סיכוי שאתם מעוניינים לתבוע את המעסיק שלכם. יחד עם תביעת המעסיק, עורכי דין בדיני עבודה יכולים לספק לכם סיוע משפטי בנושאים אחרים גם כן. בואו נכיר את תחום עיסוקם ואת ההתמחויות של עורכי דין בדינים אלו.

תחומי עריכת הדין הם רבים ומגוונים. בעוד שעורך דין מסוים יסייע לכם במקרים פליליים לא עלינו, עו"ד אחר יסייע לכם בדיני הגירה. יחד עם זאת, עורכי דין בתחומים השונים יכולים גם להתמחות בדינים פליליים. בפועל, זה אומר בעצם שעורך דין בדיני עבודה עשוי גם לספק שירות של עו"ד פלילי. בעוד שישנם עורכי דין אשר עוסקים בדינים הפליליים בלבד, עורכי דין אחרים יעסקו במספר תחומים ודינים. אז אם כך, האם עורך דין דיני עבודה יכול לספק גם סיוע משפטי-פלילי? בואו נבין ביחד.

האם עו"ד דיני עבודה יספק גם סיוע משפטי פלילי?

בואו נתחיל עם דוגמה. נניח שפלונית עובדת באותו מקום העבודה כבר שנים רבות. לפתע וללא שום הודעה מקדימה, המעסיק של פלונית החליט לפטר אותה בגלל סיבות, שלדעתה, לא היו מוצדקות. פלונית כעת צריכה את הסיוע של עו"ד דיני עבודה מנוסה. מבחינת פלונית, אין שום צורך לחפש עורך דין דיני עבודה שיש לו גם התמחות בדינים פליליים.

כעת, בואו ניקח דוגמה נוספת. יש מושג שנקרא "התעמרות בעובד שכיר במקום העבודה". התעמרות יכולה לכלול גידופים וקללות, יחס מזלזל ובכללי, פשוט יחסי עובד-מעסיק גרועים. אם אתם מעוניינים לתבוע את המעסיק שלכם בגין התעמרות בעובד במקום העבודה, לא תצטרכו סיוע של עו"ד פלילי.

תביעה בגין התעמרות בעובד במקום העבודה

יחד עם הדוגמה שנתנו כאן למעלה, ישנם גם מקרים חמורים יותר של התעמרות בעובד במקום העבודה. נניח לרגע, שההתעמרות בעובד כוללת מכות פיזיות, דחיפות, אולי אפילו קטטה במקום העבודה. במקרים אלו, ייתכן שאתם תצטרכו עורך דין דיני עבודה עם התמחות במשפט הפלילי.

לאחר שהבנו את ההבדלים בין עו"ד דיני עבודה לעו"ד דיני עבודה עם התמחות בפלילים, נמשיך הלאה. במה עו"ד דיני עבודה עשוי לעסוק? עו"ד בדינים אלו יכול לעסוק בחישוב זכויות לעובד בשכר, כמו גם תביעות בגין הלנת שכר. יחד עם אלו, הוא יכול לספק סיוע משפטי במקרה של פיטורין ממקום העבודה שלא בצדק.  

תביעת המעסיק בגין פיטורין שלא כדין

במקרים לא מעטים, נשים עשויות להיות מפוטרות ממקום העבודה בעקבות כניסה להיריון. אם כך המקרה ופוטרת מעבודתך בגלל היריון, את מוזמנת לפנות אל עורך דין דיני עבודה. זה לא חוקי וניתן לתבוע את המעסיק שלך. מעבר לתחומי העיסוק האלו, עורך הדין עשוי לעסוק גם בתביעת עובדים זרים לתשלום זכויות, זכויות עובדים בפשיטת רגל ועוד רבות.