חיפוש עבודה

עבודה לחיילים משוחררים

תוכן [ הסתר ]

השחרור הוא אחד הרגעים המאושרים בחייו של כל ישראלי. לאחר שלוש שנים במדים (ולעיתים גם יותר, עבור קצינים ואנשי קבע), סוף סוף יוצא החייל לחופשי ומתחיל פרק חדש בחייו: האזרחות. כדי לצאת לדרך ולפתח את הפרק הזה בצורה הטובה ביותר, עליו לחפש עבודה שמיועדת לחיילים משוחררים – כזו שתתאים בדיוק למצב בו הוא נמצא.

חשוב להבין: חייל משוחרר הוא לרוב אדם ללא ניסיון תעסוקתי כלשהו. למעט יחידי הסגולה שעסקו בצבא בתחום שבו הם רוצים לעסוק גם באזרחות, החיילים המשוחררים מתחילים מאפס את דרכם באזרחות.

יש בכך יתרון גדול, משום שניתן ברגעים הללו לבחור כמעט בכל כיוון תעסוקתי אפשרי. אך החיסרון הוא שברגע השחרור לא ניתן לעבוד בכל עבודה בעולם. צריך קודם כל לרכוש ידע, השכלה וניסיון – דברים שיגיעו רק עם הזמן, ובתוספת לימודים מקיפים.

עבודה לחיילים משוחררים – כדי לאפשר לך לעשות כל מה שתרצה

מציאת עבודה לחיילים משוחררים היא יעד שחשוב להשיג לא רק לשם התעסוקה עצמה, אלא למען עתידו של החייל. אם כל עבודה רגילה מטרתה לפרנס את האדם ולאפשר לו לחיות ברווחה, הרי שמקומות בהם דרושים חיילים משוחררים מאפשרים לאדם הצעיר להתקרב אל עבר השגת מטרותיו: לימודים, פתיחת עסק או אפילו טיול גדול בחו"ל.

הצעות עבודה לחיילים משוחררים באתר דנאל

העבודה המיועדת לחיילים משוחררים היא לא מהמשובחות והיוקרתיות שיש בשוק, זה ברור. רוב התפקידים הם שירותיים (תחנות דלק, מלצרות וכדומה), עבודות פיזיות (תעשייה וחקלאות) וכדומה. אך הכלל ברור: כל מטרה מקדשת את האמצעים ולכן לא משנה מהי העבודה בה יבחר המשוחרר הטרי, העיקר שתכניס לכיסו את הכסף הדרוש לו.

עבודה מועדפת

יחד עם זאת, יש להתייחס לפרמטר אחד נוסף: עבודה מועדפת. הרשויות בישראל החליטו כי כמה ענפי תעסוקה יקנו לחיילים משוחררים שיעבדו בהם, מענק כספי נוסף, מעבר למשכורת הקבועה. אלו ענפים בהם יש צורך גדול בידיים עובדות או שהם נחשבים לפופולאריים פחות. העבודות שנחשבות לצורך המענק הזה הן:

  • עובד בתחנת דלק
  • עובד בבתי מלון
  • עובד בניין
  • פועל בבתי אריזה
  • פועל בתחום הגידולים החקלאיים
  • מטפל באנשים בעלי מוגבלויות
  • פועל בבתי מלאכה
  • פועל במפעלי תעשייה

העבודה המועדפת תוכר ככזו אם עבד בה החייל המשוחרר חצי שנה (לא חייב ברציפות), אך רק אם לא מדובר בעבודה פקידותית. המענק עבור פרק הזמן הזה הוא, נכון לאפריל 2012, 9,239 ₪ (לנתונים מעודכנים: היחידה לחיילים משוחחרים

הענפים הללו נקראים בפי רבים עבודה לחיילים משוחררים, אף על פי שמדובר בתפקידים שמתאימים כמעט לכל אדם.

כמו כן, חשוב לדעת כי ישנם לא מעט מקצועות אחרים שיתאימו לחיילים משוחררים (מדובר באנשים צעירים בדרך כלל, חדורי מוטיבציה ורצון לעבוד), אשר אינם נכללים ברשימה זו. בשורה התחתונה – חשוב לא להתקבע ולנסות כל מיני אפשרויות.

יש לכם מספיק זמן לנסות הכל. עבודה לחיילים משוחררים מרשימת העבודות המועדפות נחשבת כזו כל עוד נעשתה תוך שנתיים מיום השחרור, ולכן יש לכם זמן להחליט, להתלבט, לנסות ולבדוק דברים אחרים.

כמובן שעל המענק עצמו לא כדאי לוותר, משום שזהו סכום לא קטן בכל קנה מידה. מרבית העבודות לחיילים משוחררים לרוב לא יכניסו סכומי כסף עצומים, ולכן המענק הזה יכול להיות הכרטיס שלכם לעולם שאתם רוצים ליצור לעצמכם בעתיד הקרוב.

בהצלחה!

נושאים קרובים