חיפוש עבודה

יום כיף לעובדים - הנוסחא המנצחת לנאמנות עובדים

תוכן [ הסתר ]

בעידן שבו, נאמנות העובדים לארגון הנה רופפת מתמיד, השאיפה להשגתה הופכת לעקרונית ומשמעותית עבור מנהלי הארגון. אחד מן האמצעים המובהקים להשגת לויאליות ארגונית זו הוא באמצעות תכנון יום כיף לעובדים. מעבר למטרה הצרה של ימי כיף לעובדים, הנתפסים כפעילות הפגתית, הרי שמטרתם הרחבה של ימי כיף לעובדים הנה העלאת המוטיבציה, המחויבות והחיבור של העובד לארגון. במאמר הבא, נעריך מהי התרומה של יום כיף לעובדים ברמת הארגון, ונסביר כיצד ניתן לתכנן יום כיף איכותי לעובדים.

מהו יום כיף ?

יום כיף או יום גיבוש הוא פעילות חברתית הפגתית ייחודית, שמטרתה להעניק לעובדים רענון קל משגרת היום יום הצפופה, והפוגה קלה מן המטלות המקצועיות הרוטיניות המוטלות על העובד.

באופן כללי, מטרתו המוצהרת של יום כיף היא קידוש הפנאי, ההנאה והחופש, אולם מהותית מדובר בפעילות הנושאת ערף מוסף חשוב לארגון, לרבות: יצירת מוטיבציה ואווירה חיובית בקרב עובדי הארגון, גיבוש עובדי החברה, חיזוק זיקת העובדים לארגון, שיפור האינטראקציה והתקשורת בין עובדי הארגון וכמובן, הורדת סף המתח של העובדים.

במרבית המקרים, ההחלטה על הוצאה לפועל של יום כיף לעובדים, לרוב מתגבש בקרב הדרג הניהולי הבכיר של הארגון, האמון על הקצאת התקציבים למען מימוש יום הכיף וארגונו. לעומת זאת, מלאכת הארגון וההפקה של יום כיף לחברה מוטלת על מחלקת משאבי האנוש (או מחלקת הרווחה וכוח האדם), הדואגת שיתקיים סנכרון מלא בין אופייה של הפעילות ביום הכיף, ובין צרכי העובדים, גודל התקציב ומטרות ההנהלה.

אילו סגנונות של ימי כיף ישנם ?

בשל החשיבות המוענקת כיום לימי כיף, התפתחו סוגים שונים של ימי כיף לעובדים, לרבות הבאים:

  • סדנאות אומנות - זהו סגנון של פעילות של יום כיף לעובדים, שבה משלבים בין יצירתיות, עבודות יד, וחומרים שונים, כדי להוציא את האומן שבעובד.
  • סדנאות ספורט אקסטרים - מדובר ביום כיף אקטיבי במיוחד הכרוך ביציאה לטיולי טבע, טרקים, טיולי טרקטורונים, אופניים, גי'פים, אומגה, ועוד.
  • סדנאות הוליסטיות - מדובר בפעילות של יום כיף לעובדים שמטרתה להתחבר אל הנפש, הרוח ולהעניק מרגוע לגוף, באמצעות טיפולי ספא מגוונים, מדיטציה, יוגה, סדנאות צחוק, ועוד.
  • סדנאות העשרתיות - זהו סגנון של פעילות שמטרתה להרחיב את האופקים ולהעניק לעובדים כלים מעשיים ופרקטיים לחיים, לרבות: סדנאות מימון, סדנאות תזונה, סדנת שיווק, סדנת העצמה נשית, סדנת ניהול כלכלת המשפחה, ועוד.

מהי התרומה של יום כיף לארגון ?

התרומה של יום כיף לארגון הנה רבה, החל מהענקת חופש והנאה לעובד, דרך רענונו משגרת היום יום, וכלה בהעלאת המוטיבציה של העובדים, הידוק הגיבוש החברתי ורמת הלכידות הצוותית, ומעל הכל העלאת רמת מחויבות העובד לארגון.

כיצד לתכנן יום כיף ?

כאמור, כמו כל פעילות אחרית בארגון, גם תכנון של יום כיף, כרוך תחילה בקבלת תקציב נאות לקיום הפעילות. מעבר לכך, יש להחליט על אופי הפעילות הרצויה, ובהתאם לכך יש להפיק יום כיף לעובדים. בשלב האחרון, יש לתאם אולם, הסעות, קייטרינג ומפעילים, ולהוציא את יום הכיף לפועל.

רעיונות ליום כיף מנצח

מחפשים רעיונות מנצחים להפקת ימי גיבוש או ימי כיף לעובדים ? בדיוק לשם כך, ריכזנו עבורכם מספר רעיונות מדליקים לימי כיף מנצחים, כגון: הפלגה על יאכטה, טיול אופניים ואירוע קולינארי בטבע, סדנה להכנת בירה מתוצרת עצמית, פארק משימתי בים, באוויר וביבשה, יום ספא וטיפולי גוף מפנקים, ועוד.

לסיכום, יום כיף לעובדים הנו יום בעל חשיבות רבה הן עבור הארגון והן עבור העובדים.