חיפוש עבודה
הנך נמצא כאן:

משאבי אנוש

תוכן [ הסתר ]

חיפוש עבודה הוא תחום שרבים מתעסקים בו יום יום, חלקם מובטלים וחלקם מחפשים תוך כדי עבודה קיימת. כל מחפש עבודה יעיד כי תהליך החיפוש הוא סוג של מלחמת התשה. אתם מנסים את מזלכם בכל מקום: מחפשים מודעות דרושים באינטרנט, במדורי העיתון ומפה לאוזן. האם חברת משאבי אנוש או כח אדם היא דרך חיפוש שחשבתם עליה?

מעמדן של חברות כוח האדם בימינו

לא קל להיות חברת כח אדם בשנים האחרונות, כשמעמדן רק הולך ונשחק. בעבר, מחפשי העבודה היו מגיעים למשרדי חברות מסוג זה, ממלאים טפסים ומשאירים העתקים של קורות החיים שלהם. אך המהפכה הטכנולוגית, מונעת על ידי האינטרנט, שינתה את פני הדברים. הרבה יותר נוח ופשוט לעשות כל דבר בישיבה מול המחשב ללא צורך לצאת מהבית.

נוצר מצב שבו המרחב הווירטואלי גדוש לעייפה באתרים המפרסמים מודעות דרושים נוחות וידידותיות למשתמש (בחינם או בתשלום), והגולשים מסננים קטגוריות עד קבלת רשימה של משרות העשויות להתאים להם לפי אזור רצוי, סוג משרה, היקפה ועוד. אם כן, מדוע להשתמש בשירותיהם של משאבי אנוש וכח אדם?

האם כדאי לפנות לחברת משאבי אנוש בתהליך החיפוש?

לכאורה, אין ממש צורך, ותוכלו למצוא עבודה גם ללא התיווך של חברה חיצונית. אך בעצם, כשמחפשים משהו, ובמיוחד כשזה מקור פרנסה הכרחי - כל עזרה שתקדם אתכם אל המשרה שאתם רוצים- מבורכת. מדוע לשלול בעצם? יש לנסות כל כיוון ולא להיות בררניים.

מעבר לכך, זה גם קל - לחברות משאבי אנוש היום יש אתרי אינטרנט דרכם תוכלו לשלוח את קורות חייכם, ולבדוק און-ליין משרות המפורסמות אצלם. חיפוש עבודה אינטנסיבי צריך להיות כזה שלא בוחל בשום אפשרות, ומנסה את כל הדרכים.

מציאת עבודה בעזרת חברת משאבי אנוש

ישנו מיתוס שכולם מכירים, האומר שעובדים שמצאו עבודה דרך חברת כח אדם יקבלו בתחילת דרכם משכורת נמוכה יותר כיוון שחברת כח האדם לוקחת משכרם עמלה. הדבר אינו נכון בשום צורה ואפילו אסור על פי החוק. השכר שלכם לא נפגע בשום אופן, והעמלה היחידה שמגיעה לחברת כח האדם שלכם משולמת על ידי המעסיק.

אז מה היתרון של פניה לחברת משאבי אנוש? היתרון הוא העדיפות שמקבלים המועמדים מטעם חברות כאלו על פני מועמדים מן המניין. ברגע שמעסיק יקבל את קורות החיים שלכם מחברת כח אדם, אתם תוקפצו לראש הרשימה והדלתות ייפתחו עבורכם הרבה יותר בקלות.

בנוסף, לא משנה אם אתם מחפשים עבודה בצפון, עבודה במרכז, או בדרום, חברת כוח אדם מוכרת, וותיקה ומקצועית, מקבלת מהמעסיקים הצעות עבודה דיסקרטיות שלא מגיעות ללוחות הדרושים באינטרנט ובעיתונים. הפניה לחברה כזאת פשוט מציעה לכם עוד אפשרויות שלא היו נקרות בדרככם אחרת – אז למה לא לנסות?

מה עוד תוכלו לקבל מחברת משאבי אנוש

חברת משאבי אנוש יכולה לתת לכם עזרה וכלים מעשיים לייעול תהליך מציאת העבודה. תוכלו לקבל טיפים מקצועיים ויקרים מפז באשר לכתיבת/ שיפוץ קורות החיים שלכם, איך להתנהג בראיון העבודה, מה הזכויות שלכם כעובדים וכיוצא בזה.

בכל תהליך אחר, ככל שהזמן עובר זה חיובי – מתמקצעים ומשתפשפים ומגלים איך הכל צריך לקרות. בנושא של חיפוש עבודה העניין צריך לעבוד אחרת – צריך קודם כל להתמקצע ולעשות תהליך קצר ככל האפשר כי הזמן דוחק. אם תפקידו את עניין ההתמקצעות והזמן הקצר בידי חברת משאבי אנוש – ההצלחה מובטחת והיא קרובה משחשבתם.