פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»
»

שימור עובדים - עובדים

פירמות רבות משקיעות משאבים רבים של כסף למען הכשרת עובדים ושואפות לשמר עובדים מוכשרים בחברה.

פירמה הלוקה בשיעורי עזיבה גבוהים בפירמה תחשב למקום עבודה לא אטרקטיבי עבור עובדים רבים ואף לא אפקטיבי. שאלת שימור עובדים היא שאלה המטרידה מנהלים רבים. שאלה זו עולה דווקא במקרים של משברים ובעיתות לחץ. אף על פי כי נושא זה מוטב שיהיה בראש מעייניהם של מעסיקים ומנהלים תמיד, ולא רק בעיתות משבר, מצוקה ולחץ.

כיום עם התרופפות מעמדה של ההסתדרות, הרפורמות וחוסר האכיפה של חוקים המגינים על עובדים. ניעות עובדים הפכה לדבר שכיח. ולראייה עובדים רבים מקפצים מפירמה לפירמה ללא כל מחוייבות, דבר שעולה בקנה אחד עם מדיניותן של פירמות רבות, שאינן דואגות להקצות משאבים ואנרגיה לשימור עובדים, במיוחד עובדים הראויים לשימור.

שימור עובדים – כיצד ?

יש בנמצא מספר דרכים אפשריות לשימור עובדים בפירמה שלא דורשים מאמץ רב ומשתלמים לטווח הארוך:


שימור עובדים בפירמה או אירגון זוהי משימה לא פשוטה והיא הופכת לקשה יותר כשמדובר בעובדים בעלי כישורים מקצועיים טובים ובעלי פוטנציאל משמעותי עבור הפירמה. זוהי קושייה שמעסיקה את העוסקים בניהול משאבי אנוש ובניהול כוח האדם ללא הרף. יש הסוברים כי מתן תגמולים חומריים אינה התשובה לשימור עובדים מאחר ותמריצים חומריים אינם תורמים לעליה במוטיבציה הנכונה עבור הארגון וגורסים כי לתמריצים מנטאליים יש יותר אפקט לטווח הארוך. לדעתינו שילוב של תמריצים מנטאליים עם תמריצים חומריים יכולים לספק מוטיבציה נכונה ובריאה ועשויים לגרום לשימור העובדים בפירמה ולהגדלת השייכות, המחוייבות וההזדהות של העובדים כלפיי הפירמה.

מקווים שסייענו לכם במתן רעיונות מקורים ויעילים לשימור העובדים בפירמה שלכם.לנושא שימור עובדים התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא שימור עובדים.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - שימור עובדים - עובדים