פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»
»

שפת גוף

שפת גוף היא שפה לכל דבר ועניין, נתון המסביר את העובדה, כי מאחורי כל הבעה, תנועת ידיים או צורת עמידה מסתתרת משמעות, המסייעת לפענח את המסרים הבלתי מילוליים, ולפרש את כוונותיו האמיתיות של האדם. מעבר לכך, שפת גוף היא מרכיב חשוב ומשמעותי בראיון העבודה, ולפיכך יש בכוחה להשפיע על האינטראקציה הבינאישית המתחוללת בין המראיין למרואיין, ולהכריע את הראיון.

היות וראיון העבודה הנו נדבך מרכזי בתהליך הקבלה לעבודה, ולאור העובדה כי שפת גוף תופסת חלק משמעותי בריאיון העבודה, הפכה המשמעות של ידיעת שפת גוף, והיכולת לפענח אותה, לחלק חשוב בתהליך ההכנה לקראת ראיון העבודה.

לאור מקומה החשוב של שפת הגוף בחיינו בכלל, ובעולם העבודה בפרט, המאמר הבא מבקש להציג כללי הזהב בנושא שפת גוף במהלך ראיון עבודה.

הידעת?

מחקרים מצביעים על כך, כי 70% מהתקשורת המתנהלת בין בני אדם נעשית באמצעות שפת גוף או הברות. מעבר לכך, ישנם מחקרים, שמצאו כי 55% מתדמיתו של אדם נבנית על סמך סגנון וצבע לבושו, שפת גופו, והמסרים הבלתי מילוליים שהוא מעביר לסביבתו, עוד נאמר כי 38% מתדמיתו של האדם נבנית על סמך סגנון התבטאותו, וכי רק שבעת האחוזים הנותרים קובעים את תדמיתו של האדם בהתאם למסריו המילוליים.

אז מהי שפת גוף

שפת גוף היא שפה א- מילולית, העושה שימוש בתנועות גוף, מימיקה, הבעות פנים, קשר עין, וסימני ידיים על מנת להעביר מסרים. כאמור, שפתנו נחלקת לשניים: השפה המילולית, המתאפיינת בדיבור וכתיבה, והשפה הבלתי מילולית, המתאפיינת בתנועות גוף. כל שפה, טומנת בחובה מכלול שלם של סימנים, כללים ומשמעויות, שמטרתם לסייע לנו בהעברת מסרים לזולת.

קריאת שפת גוף והיכולת לפענח תנועות והבעות גוף, עשויה לסייע לנו במהלך כל סיטואציה חברתית, כמו למשל ראיון עבודה או פגישה רומנטית.

שפת גוף במהלך ראיון העבודה

תאמינו או לא, אבל לשפת גופכם יש חלק חשוב בהצלחת ריאיון העבודה שלכם. שפת גופו של המועמד מאפשרת למראיין מקצועי לבחון את אמיתות דבריו, את מסריו הנסתרים, את ביטחונו העצמי ואת התרשמותו הכללית מהמשרה ומהאדם העומד מולו, וכל זאת על סמך: מימיקת הפנים, טון וסגנון הדיבור, תנועות הגוף, אופן היציבה, העמידה והישיבה של האדם לאורך הראיון, התנהגותו הכללית וסגנון הלבוש.

לכן, אם ברצונכם לצלוח את ראיון העבודה בבטחה, מבלי לשדר מסרים מנוגדים, מומלץ לעבור על הרשימה הבאה, ולהתכונן היטב לראיון העבודה.

הידיים

מה משדרות תנועות ידינו במהלך ראיון העבודה? התשובה פשוטה, אך מורכבת, ולפיכך נציין בפניכם מספר כללי עשה ואל תעשה בכל הקשור לתנועות ידיים במהלך ראיון העבודה:

מסקנה, נוכחנו לדעת כי שפת גוף נכונה של תנועות ידיים, עשויה לתרום רבות להעברת המסרים הרצויים במהלך ראיון העבודה.

רגליים

הקפידו על הכללים הבאים:

קשר עין

קשר עין הוא אחד מן האלמנטים החשובים של שפת גוף נכונה במהלך ראיון העבודה. הקפידו על קשר עין עקבי עם המראיין, שכן הדבר מעיד על ישירות ואמינות.

עמידה, ישיבה ויציבה

נדבך נוסף של שפת גוף, המהווה חלק חשוב בריאיון העבודה הנו אופן הישיבה, העמידה והיציבה של המועמד.

הבעות פנים

הבעות פנים הם אחד מן המרכיבים המובהקים של שפת גוף. פנינו משקפות ומספרות את הסיפור האמיתי מאחורי "המילים היפות", ולכן חשוב להקפיד על הכללים הבאים במהלך ראיון העבודה:

לפיכך, מומלץ להקפיד על שפת גוף ועל הבעות פנים חיוביות, שאינן משדרות מסרים כפולים.

הופעה

גם לבושנו עשוי להעיד על אופיינו ואישיותנו, ולפיכך הלבוש הנו חלק ממרכיבי שפת גוף. הקפידו על הופעה נקייה, פורמאלית, סולידית וייצוגית. הימנעו מלבוש מרושל, חושפני, צעקני או מוגזם, הקפידו כי צבע לבושכם יהיה שקט ומקצועי (שחור, כחול, לבן), לבשו מכנס מחויט וחולצה עם כפתורים, וכך תשדרו מקצועיות וכבוד.

סיכום

לסיכום, נוכחנו לדעת כי אחד מן המרכיבים המרכזיים בריאיון העבודה הנו: שפת גוף. שפת גוף, היא שפה העושה שימוש במרכיבים א- מילוליים להעברת מסרים. שפת גוף נכונה, עשויה להעצים ולחזק את המסר המילולי, שאנו מבקשים להעביר לסביבה, ואילו שפת גוף שגויה עשויה לסתור את המסר המילולי ולחבל באמינותנו. אומנם שפת גוף היא דבר בלתי נשלט, אולם כמו בכל שפה, כאשר יודעים לפענח את המשמעויות העומדות מאחורי כל תנועת גוף, קל יותר להימנע מתנועות ומחוות שגויות. לכן, הקפידו לשנן את כללי הזהב, וכך תוכלו ליישם שפת גוף נכונה במהלך הריאיון. מעבר לכך, תוכלו להשתמש בידע שצברתם על מנת לנתח שפת גוף של המראיין או מעסיקכם, וכך לנחש את סיכוייכם בריאיון העבודה.לנושא שפת גוף התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא שפת גוף.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - שפת גוף