חיפוש עבודה

דרושים בחו"ל

תוכן [ הסתר ]

דרושים בחו"ל – כיצד לחפש ולמצוא עבודות בחו"ל

דרושים בחו"ל הוא צירוף המילים אשר כל אחד מאיתנו היה שמח לשמוע. לאחרונה, אנו עדים לטרנד חדש בקרב ישראלים המעוניינים לעבוד בחו"ל הן בתור עבודה זמנית, והן בתור עבודה קבועה.

האתגר הרציני העומד בפני אנשים אלו הוא מציאת עבודה בחו"ל, טרם הגעתם ליעד המיוחל.

לפיכך, מציאת עבודה באמצעות מודעות דרושים בחו"ל באמצעות מאגרי חיפוש או אתרים באינטרנט היא דרך יעילה למציאת עבודה באירופה, בארצות הברית, במזרח הרחוק, באוסטרליה ועוד, והכול בלחיצת עכבר פשוטה.

במדריך הבא נציג את השלבים העיקריים בעת חיפוש מודעות דרושים בחו"ל.

מהם השלבים העיקריים הכלולים בחיפוש עבודה באמצעות מודעות דרושים בחו"ל ?

  • בשלב הטרום ראשוני, עליכם להגיע לידי החלטה בדבר סוג העבודה האם מדובר בעבודה זמנית או שמא עבודה קבועה בחו"ל? שכן, עבודה קבועה בתחום מקצועי כגון: הייטק, מסחר, מנהל עסקים, מצריכה תכנון, חיפוש וצעדים השונים בתכליתם מאשר חיפוש עבודה זמנית בחו"ל.
  • כתיבת קורות חיים באנגלית:

בהנחה שמדובר בעבודה קבועה ורצינית, בשלב הראשון, טרם התחלת החיפוש אחר מודעות דרושים בחו"ל, עליכם לכתוב קורות חיים באנגלית. עליכם לדאוג כי קורות החיים יהיו תואמים לכללי כתיבת קורות החיים, במדינה בה אתם מתעתדים לעבוד, ולדאוג לכך שהאנגלית תהיה בשפה גבוהה ורהוטה ללא שגיאות כתיב.

מומלץ להוסיף גם מכתב מקדים או מכתב נלווה אל קורות החיים באנגלית על מנת לשווק ולהבליט את יתרונותיכם המקצועיים והכישוריים על פני המועמדים האחרים.

למידע נוסף היכנסו אל המאמר בנושא כתיבת קורות חיים באנגלית המופיע באתר זה.

  • לאחר כתיבת קורות החיים, אפשר לגשת למלאכת החיפוש של מודעות דרושים בחו"ל באינטרנט.

במידה ואתם עוסקים בתחומים ספציפיים במקצועות ההייטק, המסחר, הפיננסים, המשפטים או העסקיים, מוטב כי תכנסו הישר לאתרי החברות המובילות בתחום במדינה אליה אתם מעוניינים להגיע, ונסו לאתר הצעות עבודה אטרקטיביות המופיעות במודעות הדרושים הפנימיות של החברה האמורה.

במידה ואין בידכם מידע על חברה מובילה המתמחה בתחום המקצועי שלכם, כדאי להתחיל את החיפוש באמצעות כניסה לאתרים ישראליים המכילים מודעות דרושים בחו"ל כגון: maka או באתרים בינלאומיים המכילים מאגרי חיפוש עבודה כמו מונסטר מונסטר.

  • מלבד מאגרי החיפוש הקיימים באינטרנט, תוכלו להיכנס לעיתוני כלכלה, הייטק, או עיתונים ידועים אחרים ולקרוא מודעות דרושים המופיעים במוספים המיוחדים של עיתונים בחו"ל כמו באתר העיתון הקנדי the workplace.
  • הצעד האחרון במערכה הינו מציאת מודעת דרושים בחו"ל העונה לפרופיל ולציפיות האישיות של המועמד הפוטנציאלי, שליחת קורות החיים וקבלת זימון לריאיון העבודה המיוחל.

לסיכום, מציאת עבודה בחו"ל היא משימה כלל לא פשוטה, מדובר בתהליך מורכב וארוך, הדורש התמדה, חשיבה חיובית והרבה סבלנות, אולם אין ספק כי לכשתמצאו את העבודה המיוחלת במוסף דרושים בחול, תוכלו להגשים את חלומכם בחו"ל.