פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»
»

הוראה בחו"ל

הוראה בחו"ל היא אחת מן העבודות המאתגרות והמעניינות שניתן לעשות בחו"ל. הקהילה היהודית הענפה בחו"ל, משוועת לאנשים ישראליים, אשר עברית היא שפת האם שלהם, המוכנים לאתגר של הוראה בחו"ל בקרב הקהילה היהודית.

בשונה מן התמריץ החומרי עסקי הקיים בעבודות בחו"ל מסוג מכירות, עבודות הוראה בחו"ל נובעות מתמריץ השונה בתכלית, הנובע מאידיאולוגיה חינוכית, מוכנות לאתגר ונתינה.

המאמר הבא יסקור את תחום עבודות הוראה בחו"ל, וינסה לברר מהם היתרונות והחסרונות הקיימים בתחום זה.

מהי עבודת הוראה בחו"ל ?

הוראה בחו"ל הוא מושג הטומן בחובו כל עבודה אשר יש בה פן חינוכי, החל מהוראה בבתי ספר יהודיים בחו"ל, דרך הדרכת בני נוער וילדים במחנות קיץ יהודיים, חינוך מיוחד, וכלה בלימוד אנגלית בבתי ספר של מדינות מתפתחות, כמו: הודו, לאוס, ויאטנאם, סין, קאמבודיה, תאילנד, אפריקה, מדינות בדרום אמריקה ועוד.

מדובר בעבודה מלאת אתגרים, הנעשית מתוך תכלית אידיאולוגית חינוכית, רצון להשפיע, לתקן ולעזור.

הוראה בחו"ל בין שהיא במוסד חינוכי ובין שהיא במוסד וולנטרי או בלתי פורמלי (כמו מחנות קיץ) היא עבודה המצריכה שפע של סבלנות, נכונות לעמוד באתגרים וקשיים, יכולת הקשבה, התמדה, אהבה לילדים, רקע הדרכתי או רקע לימודי אקדמי.

אומנם לא מדובר בעבודה רווחית במיוחד, אולם מדובר בעבודה שהיא לא רק חוויה מדהימה אלא הזדמנות בלתי רגילה לנסות לעזור , לחנך ולהשפיע על דור המחר.

על פי רוב, ניתן לאתר הצעות עבודה בתחום ההוראה בחו"ל או באמצעות הסוכנות, או באמצעות אתרים של הקהילות היהודיות בחו"ל, וגם פורומים בנושא עבודה בחו"להתנדבות בחו"ל.

אילו סוגי עבודות הוראה בחו"ל קיימות ?

באילו יעדים ניתן ללמד ?

הוראה בחו"ל על פי רוב מתחלקת לשלושה יעדים עיקריים:

מהם היתרונות הקיימים בעבודת הוראה בחו"ל ?

מהם החסרונות הקיימים בעבודות הוראה בחו"ל ?

לסיכום, למידע נוסף בנושא הוראה בחו"ל, היכנסו לאתרמתנדביםלנושא הוראה בחו"ל התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא הוראה בחו"ל.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - הוראה בחו"ל