חיפוש עבודה

השמת עובדים לחו"ל

תוכן [ הסתר ]

חברות השמה הפכו בשנים האחרונות לדרך מקובלת יותר ויותר לאתר עובדים חדשים ולהבטיח התאמה מלאה בין דרישות תפקיד זה או אחר לבין כישורי המועמד המגויס לחברה או לארגון וממלא את אותו תפקיד. בפרט באים לידי ביטוי היתרונות הרבים של חברות אלה כשמדובר בהשמת בכירים שכן ככל שהמשרה בכירה יותר, כך גדלה חשיבותה של ההתאמה המוחלטת בין דרישות התפקיד לכישוריו ויכולותיו של המועמד שייבחר בסופו של תהליך לאייש אותה, וכשמדובר בהשמת בכירים בחו"ל קשה בכלל לחשוב על דרך אחרת לבצע זאת ללא עזרתה של חברת השמה איכותית ומנוסה.

גיוס עובדים לא ישראלים בכל רחבי העולם

הפיכתו של העולם לכפר גלובלי הפכה זה מכבר מקלישאה למציאות, וחברות ישראליות רבות, אפילו רבות מאוד, פועלות בהצלחה בכל רחבי העולם. לפעילות זו פנים רבות – בין אם איתור חומרי גלם נחוצים במדינות שונות, בין אם שימוש בכוח עבודה זול יחסית במדינות אחרות, בין אם מכירת מוצרים לקהל בינלאומי נרחב ובין אם הפצת הידע הכחול לבן הגבוה כל כך בתחומים מסוימים לשאר העולם. בכל מקרה ובכל סוג של פעילות נוצר כמובן צורך גם בדרגים ניהוליים שונים, על מנת להבטיח תהליכים מנוהלים היטב ומבוצעים ביעילות מקסימלית, ולשם כך נזקקות חברות ישראליות הפועלות מחוץ לגבולות הארץ לעובדים לא ישראלים בכירים.

השמת בכירים אלה היא תהליך מורכב, שכן נדרשת לא רק התאמה מלאה של המועמד לתפקיד אך גם יכולת מבחינתו להסתגל לעבודה עבור חברה ישראלית, עם הניואנסים האופייניים ודרכי העבודה המקובלות בה. בנוסף, אם בעת חיפוש עובדים בארץ יכולים אנשי משאבי האנוש של חברה זו או אחרת לדעת פחות או יותר איפה כדאי לפרסם מודעות ואיך לנסח אותן כך שימשכו את העובדים המתאימים ביותר, הרי כאשר מדובר על השמת בכירים בחו"ל ברוב רובם של המקרים ידע שכזה אינו קיים ברשות החברה.

הפיתרון: השמת בכירים באמצעות חברת השמה בעלת ניסיון בהשמות שכאלה גם מעבר לים ובמדינות רבות ככל האפשר. חברה שכזו יודעת איך לאתר מועמדים מתאימים לכל תפקיד בכל מדינה שרק תרצו, ובמקרים רבים אף נהנית מגישה למאגר נרחב של עובדים בכירים בזכות קשרים עם חברות השמת בכירים מקומיות במדינות שונות.

יתרון נוסף של השמת בכירים לא ישראלים לחברות ישראליות בחו"ל הוא תהליך מיון וגיוס מותאם לסטנדרטים הנהוגים בכל מדינה ומדינה – אבחון גרפולוגי למשל, שמקובל מאוד בארץ, עלול להיתפש כפוגעני במקומות אחרים וחשוב להקפיד על רגישות לניואנסים שכאלה על מנת לא לפספס מועמדים ראויים.

השמת בכירים ישראלים לעבודה בחו"ל

פן נוסף של הפעילות העסקית של חברות ישראליות רבות בכל רחבי העולם הוא הצורך לאתר עובדים בכירים ישראלים לתפקידים מחוץ לגבולות ישראל.

גם בתחום זה באות לידי ביטוי כל המעלות של השמה בעזרת חברת השמה, שמבטיחות למעסיק שקט נפשי וידיעה ודאית כי אותו עובד בכיר שנבחר למשרה יעמוד בכל הלחצים הכרוכים ברי-לוקיישן (שלצד יתרונותיו הרבים טמונים בו גם חסרונות) ויבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר גם כשהוא רחוק מן העין.

הטיפים במאמר , באדיבות תימה, חברת השמה המתמחה בהשמת בכירים בחו"ל.