חיפוש עבודה

ליסינג רכב עבודה

תוכן [ הסתר ]

שיטת הליסינג באה לאפשר לעסק לרכוש ציוד הדרוש לפעולתו, בלי שיצטרך לגייס הון לשם כך.

כיום מעטים הם האנשים שאינם שמעו את המילה ליסינג. אנשים רבים זוכים לרכב מן העבודה, בעיקר הודות להטבות שהעניקו חברות הליסינג לחברות ההי טק, שצצו ועדיין צצות כמו פטריות אחרי הגשם. משמעותו של הליסינג הוא השכרת רכב לתקופה די ארוכה וקבועה בעבור תשלום חודשי. כאשר יש ביכולת השוכר יכולת לקנות את הרכב בתום תקופת ההתקשרות עם חברת הליסינג או פשוט לסיים את חוזה ההתקשרות.

רכב עבודה

רכב עבודה הוא למעשה רכב המשמש ככלי לעבודה חיוני ולכן הוצאות ההחזקה שלו מוכרות לצורכי מס. רכב שכזה הוא רכב שאינו עוסק בהסעות נוסעים ועל פי רוב אינו כולל נסיעות פרטיות.

כיום כמעט לכל עובד יש רכב מהעבודה הסיבות שה-ליסינג הפך לכל כך נפוץ טמונות ב:

1.אפשרויות המימון הנוחות שמציעות חברות ה-ליסינג

2.הטבות המס

3.הטבות התפעול מצד החברה והארגון שרכשו את השירות מחברת ה-ליסינג.

היתרונות של השכרת רכב מליסינג במקום העבודה בעבור המעסיקים היא כי הוצאה זו הינה הוצאה מוכרת. בנוסף לכך, פריסת התשלומים היא נוחה ומתבצעת בסכומים יחסית קטנים.

חברות וארגונים רבים שוכרים מחברת הליסינג לתקופות קבועות של בין 36 ל-48 חודשים, כאשר חברת הליסינג אמונה על תחזוקת הרכב וניהולו. עסקאות אלה נקראות גם ליסינג תפעולי. בדרך זו נחסך מן החברה או הארגון הצורך ברכישה ממשית של רכב ולאחר מכן גם מכירתו, החברה אינה צריכה להתעסק עם נושאי הביטוח של כל רכב ונהג ודואגים לתחזוקת הרכב וטיפוליו. במקרה של חברה גדולה מאוד ורבת עובדים, נחסך ממנה טיפול בצי רכבים שלם.

על פי רוב, עסקאות הליסינג, בדומה להשכרת רכב בארץ כוללות טיפולים שוטפים ברכב, תיקונים והסדרי רישוי וטסט, ביטוח חובה, רכב חלופי ושירותי גרירה.

ההבדל בין ליסינג תיפעולי לבין ליסינג מימוני

אז מה ההבדל בין ליסינג תפעולי לבין ליסינג מימוני?

אז ככה, ליסינג תפעולי עולה יותר מהסיבה שחברת הליסינג היא היא זו שמתחזקת את הרכב, דואגת לטיפולים בו, לביטוח הרכב ומשלמת על האגרות שצריך לשלם. במקרה שכזה החברה השוכרת אינה צריכה להעסיק אנשי תחזוקה לרכבי החברה ופשטורה מהרבה בילבולי מוח, כאמור, כל זאת בתוספת תשלום.

ב-ליסינג מימוני הלקוח שוכר רכב מחברת ה-ליסינג, אך הלקוח הוא זה שאחראי לתחזק את הרכב.

יתרונות וחסרונות בהסדרי ליסינג

:

החסרונות בהסכם ליסינג רכב עבודה נעוצים בהעדר האפשרות לבחור את הרכב המושכר, יש בעייתיות במקרה של שעוזבים את מקום העבודה, בחברות מסויימות התפטרות גוררות תשלום מס ליסינג שצריך לשים אליו לב לפניי שחותמים עם המעסיק, על פי רוב סעיף ההשתתפות העצמית גבוה יותר מבסעיף ההשתתפות העצמית שכלול בעת ביטוח רכב פרטי. עניין נוסף שעשוי להחשב כחסרון הוא שחברות ליסינג לא תמיד מפנקות את הלקוח בכל האלמנטים הקטנים שברכב, התוספות הקטנות.

היתרונות בהסכם ליסינג רכב עבודה טמונים בעובדה שהוצאות הדלק אינו מונכות על כתפי העובד, כמו גם הטיפולים, הביטוח והרישוי. הטיפול בעת תאונה ונזק לא נופל על העובד אלא על חברת ה-ליסינג וזה חוסך הרבה כאב ראש ובלבולי מוח. כמו כן, השכרה מליסינג כמעט תמיד תבטיח לך רכב חדיש ומתוחזק היטב. וזה נוח בטירוף.