פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»
»

מבחן התאמה למקצוע

כאשר צעירים מוצאים את עצמם בהתלבטות מקצועית זו, פעמים רבות הם מתייאשים והולכים על העבודה הראשונה המוצעת להם. למרות שגם במקרים אלו ניתן להתפתח ולהתקדם לתפקידים טובים יותר, יש סיכוי רב יותר להצליח למצוא את העבודה שחלמתם עליה כאשר מבצעים את ההחלטה בשיקול דעת, מחשבה מרוה, ולאחר התייעצות עם גורמים מוסמכים הבודקים התאמה למקצוע.

מבחן התאמה למקצוע נובע מן העובדה הפשוטה כי אנשים מקבלים החלטות בדרך לא רציולנית. עובדה זו הוכחה שוב ושוב במחקרים על הימורים ועל קבלת החלטיות שנעשו על ידי החוקר הישראלי דניאל כהנמן. על מחקרו אודות קבלת החלטות אי רציונלית כהנמן אף קיבל פרס נובל. לאחרונה הבחירה אודות מקצוע נעשתה אף יותר קשה, משום שבעידן ההיי-טק נוצרו משרות חדשות שלא היו קיימות לפני 10 שנים.

הביקורת השגורה אודות מבחן התאמה למקצוע היא שלא ממש זקוקים לו כדי להגיע להחלטה הנכונה. כמו כן יש הטוענים שהמבחן לא באמת מגלה לנבחן משהו חדש. שתי התפיסות הנ"ל הן שגויות, מהסיבה שאומרת כי מבחן התאמה למקצוע הוא כלי סטטיסטי מהימן לבחינת העדפות סמויות של בני אדם. לא כל אחד יכול לבדוק מבחן כזה, ובמכונים שמעבירים מבחן התאמה למקצוע פסיכולוגיים בעלי נסיון רב בתחום הם אלו המוודאים כי התוצאות אכן אמינות.

סביר כי הנתון הבא יפתיע אתכם ? כרבע מהסטודנטים המתחילים תואר כלשהו אינם מסיימים את השנה הראשונה ללימודים. יתכן מאוד כי אם סטודנטים אלו היו משקיעים יותר זמן ועוברים מבחן התאמה למקצוע הם לא היו עושים את הטעות הזו שגם תעלה להם כסף רב וגם תעלה להם בזמן יקר.

מבחן התאמה למקצוע לא רק בוחן את רצונותיכם האישיים, אלא בודק גם את כישוריכם. כך תוכלו לוודא שלא תגיעו למקצוע שאין לכם סיכוי להצליח בו, ולעומת זאת תנצלו את היתרונות שלכם לטובת מקום העבודה. מבחן התאמה למקצוע דומה להשוואת מחירים בעת קניית מוצר, ככל שתהליך הבדיקה יותר מקיף ולוקח בחשבון יותר אופציות, הבחירה הסופית תהיה יותר נכונה.

אחת הסיבות שבגללן מבחן התאמה למקצוע יותר מדויק מבחירה אישית ללא ייעוץ, היא שהמבחן משקלל תוצאות מבחנים למקצועות שהנבחן לא היה שוקל לבדו. לבן אדם יש מגבלות קוגניטיביות, אשר אינן מאפשרות לו להשוות בין 100 מקצועות שונים ויותר. באמצעות חיבור שאלות מיוחדות הניבדקו סטטיסטית ומצאו כבחונות התאמה למקצוע, ניתן להגיע לתשובה מדויקת הרבה יותר לגבי התאמה למגוון רחב של מקצועות שונים.

בסוף מבחן התאמה למקצוע, אתה צריך לדרוש לקבל את הנתונים הבאים:לנושא מבחן התאמה למקצוע התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא מבחן התאמה למקצוע.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - מבחן התאמה למקצוע