חיפוש עבודה

מדריך צלילה - עבודה כמדריך צלילה

תוכן [ הסתר ]

יש מגוון אפשרויות לעבוד בתור מדריך צלילה בחו"ל. בעקרון מדריכי צלילה ישראלים דרושים בעיקר במקומות בהן גולשים ישראלים כגון: תאילנד, אנגלייה, סקוטלנד, איה נאפה, סיני, הים האדום, זנזיבר, אוסטרליה, ניו זילנד, קוסטה ריקה, יוון, ארה"ב וטורקיה.

אנו נסקור על המקום הפופולרי ביותר לעבוד בו בתור מדריך צלילה מקומי ? עבודה כמדריך צלילה בתאילנד.

תיאור העבודה כמדריך צלילה

אתם קמים בבוקר, מסתכלים על הגוף השזוף שלכם במראה, עולים על הטוסטוס, ומגיעים לסירה. בסירה מחכים כבר הקבוצה, המורכבת משלושה ישראלים שני תיירים הולנדים ? בחורה בלונדינית גבוהה בשם אינגה, והאחות התאומה של קטיה.

אחרי הצלילה אתה יושב יחד עם כל המדריכים, מעשנים גוינטים ומריצים צחוקים על חיים, הבחור הישראלי בקורס שכל הזמן נופל על הסנפירים שלו. האם החיים יכולים להיות יותר טובים מזה?

מי שהיה בתאילנד יודע שהיופי המרהיב שיש שם לא נמאס לעולם. למי שאוהב צלילה, לעבוד כמדריך זה לא ממש עבודה, זה כיף חיים.

השלב הראשון הוא לעבור את כל השלבים המקדימים וכן את קורס ה-Divemaster. אחרי שמסיימים קורס כוכב ראשון ושני, קורס עזרה ראשונה ו"צולל מציל", קורס ה"divemaster" הוא השלב הבא לקראת הפיכה למדריך צלילה. תפקיד הdivemaster הוא לא ללמד צלילה. זוהי עבודה פחות כיפית. הוא יכול לסייע בקורסים של לימוד צלילה, אבל הוא בעיקר צריך לקחת צוללנים שיודעים לצלול, לצלילות באתרי הצלילה המקומיים. דייבמאסטר גם מעביר צלילות רענון לצוללנים שלא צללו הרבה זמן.

עבודה כמדריך צלילה היא לא משתלמת במיוחד מבחינה כספית, אפשר להרוויח יותר כמוביל בארה"ב או כמוכר תמונות שמן, אבל אין מה להשוות מבחינת החוויה והכיף שחווים.