פורטל דרוש: מדריך בנושא חיפוש עבודה בצורה חכמה

»
»

מכתב נלווה לקורות חיים

(עדכון אחרון: 30/11/2014)

מכתב נלווה הוא כרטיס הכניסה שלך אל עולם העבודה. מדובר במסמך תמציתי, ענייני, אטרקטיבי ושיווקי, שמטרתו העילאית היא להעניק לך בולטות ויתרון יחסי על פני מועמדים אחרים, בעת התמודדותך על המשרה הנחשקת.

מכתב נלווה איננו מבטל את הצורך בשליחת קורות חיים, אם כי יש לו יתרון יחסי בולט (בהשוואה לגיליון קורות החיים) הטמון בהזדמנות הנדירה הנופלת לידי המועמד, כשיש באפשרותו לתת מקום גם לביטוי העצמי, ל"אני המאמין" וליצירתיות שבו, וכך למעשה להרוויח את תשומת הלב של הגורמים הרלבנטיים ולהתעלות על המסמך הדוגמאטי, הרוטיני והיבש של קורות החיים.

מפאת חשיבותו העולה של צירוף מכתב נלווה לקורות החיים, המאמר הבא מבקש לשרטט את הקווים החשובים ליצירת מכתב נלווה אידיאלי לקורות החיים.

הידעת ?

בארצות הברית מייחסים חשיבות עליונה לצירוף מכתב נלווה או מכתב מקדים לקורות החיים, משום שמסמך זה מהווה את יריית הפתיחה של המועמד בהתמודדותו על המשרה הבאה. לפיכך, מכתב נלווה (הנקרא באנגלית: COVER LETTER) הנו מסמך שיווקי לכל דבר ועניין, המגביר את סיכוייו של המועמד לזכות בראיון עבודה.

מהו מכתב נלווה לקורות חיים ?

בעת הגשת מועמדות למשרה, נהוג לצרף אל מסמך קורות החיים גם מכתב נלווה. המכתב הנלווה הנו מסמך קצר, ממוקד, ענייני, אטרקטיבי ומקצועי, המעניק למועמד הזדמנות פז ליצירת קשר ראשוני חיובי עם החברה בה הוא מעוניין לעבור ראיון עבודה. עניינו המרכזי של המועמד בכתיבת מכתב נלווה הוא ליצור מסמך שישווק בצורה חיובית, ייחודית ומעניינת את מעלותיו של המועמד, וישכנע את הגורמים המתאימים בחברה, כי הוא המועמד הראוי למשרה, זאת תוך הצגת הישגיו הקודמים הבולטים, וכיצד הם עשויים לתרום להשגת מטרות החברה.

מהי מטרתו של מכתב נלווה ?

מטרתו העילאית של צירוף מכתב מקדים היא לגרום למסמך קורות החיים שלך "לעבור את אחוז החסימה" ולשכנע את הגורמים הרלבנטיים בחברה המעסיקה, כי הנך מועמד העשוי להביא תועלת לארגון, וכי אתה ראוי לראיון עבודה ולהזדמנות אמיתית להציג את מכלול כישוריך והישגיך.

מלבד זאת, מטרותיו הנוספות של המכתב הנלווה הנן: יצירת רושם ראשוני חיובי, היכרות ראשונית עם המועמד, הזדמנות להצגת ההישגים המקצועיים שצבר המועמד, והפגנת כישוריו הקומוניקטיביים של המועמד עם סובביו (באמצעות המכתב).

מהם היתרונות והחסרונות של הגשת מכתב נלווה לקורות החיים ?

מחד גיסא, צירוף מכתב נלווה לקורות חיים עשוי להיות גלגל ההצלה שלך בכל הקשור להזדמנות הניתנת לך בהצגת יתרונך היחסי על פני המועמדים האחרים, ואף מאפשרת למועמד לבסס מעין קשר ראשוני עם הגורמים הרלבנטיים בחברה, וכך לזכות בראיון הנכסף.

מאידך גיסא, כאשר מדובר במשרות להן מתמודדים רבים, מכתב מקדים שאיננו מנוסח כראוי או שלא התווה את ההישגים והכישורים המתאימים לפרופיל המשרה, עשוי לקטול באחת את הזדמנותו של המועמד מרגע שנפסל מכתבו, ואף סביר להניח כי החברה המעסיקה לא תטרח לקרוא את קורות החיים, כך שלעיתים הדבר עשוי גם להזיק למועמד.

איך כותבים מכתב נלווה מנצח ?

ראשית, עליך לזכור תמיד כי לא ניתנת הזדמנות שנייה לרושם ראשוני, לפיכך מכתב מקדים הוא הזמן להרשים.

שנית, אם ברצונך לדעת מהם כללי הזהב בכתיבת מכתב נלווה מנצח, כל שעליך לעשות הוא לפעול בהתאם לקריטריונים הבאים.

מכתב נלווה מורכב משלושה חלקים עיקריים:

בנוסף לאלו, עליכם גם לציין, כי בזאת מצורף מסמך קורות החיים שלכם.

כמו כן, ציינו את תודתכם והערכתכם למנהלים שהקדישו מזמנם היקר לקריאת המכתב, בצירוף חתימתכם האישית.

טיפים לכתיבת מכתב נלווה:

לסיכום, אם ברצונכם להותיר רושם ראשוני נפלא ולהגביר את סיכוייכם בהתמודדות על המשרה הבאה, צרפו לקורות החיים מכתב נלווה אטרקטיבי, ענייני רלבנטי וקולע, וכך תוכלו לסלול לעצמכם דרך ישירה לראיון העבודה, והכול בזכות כתיבת מכתב נלווה מנצח.

ואם ברצונכם לשמוע עצות בנושא מכתב נלווה, היכנסו לאתר Every job

וכך תוכלו גם אתם ליישם את כללי הזהב של מכתב נלווה.לנושא מכתב נלווה לקורות חיים התפרסמו 0 תגובות

לא התפרסמו תגובות לנושא מכתב נלווה לקורות חיים.

הוספת תגובה פרסם/י תגובה


פורטל דרוש © כל הזכויות שמורות 2007-2019, אודות
www.Darush.co.il - מכתב נלווה לקורות חיים