חיפוש עבודה

עבודה ביפן

תוכן [ הסתר ]

עבודה ביפן היא אחת מן החוויות המרתקות ביותר בתחום הקריירה. עבודה ביפן היא בהחלט הזדמנות נפלאה לרכישת שפה חדשה ולהכרת תרבות אקזוטית ומנטאליות השונה בתכליתה מהתרבות המערבית.

עבודה ביפן לא רק עשויה להשתלם מבחינה פיננסית שכן מדובר בשכר עבודה המשולם לפי יינים (מטבע הנחשב לחזק בשוק הכלכלה העולמי) אלא עשויה להיות חוויה ייחודית של עבודה בצל תרבות חדשה, שפע של אטראקציות תיירותיות, מקומות בילוי, חופים ונופים מדהימים.

בשנים האחרונות, אנו עדים לתופעה חדשה של ישראלים וישראליות המעוניינים לעבוד ביפן. וזאת, מתוך רצון לטעום ולחוש את תרבות המזרח הרחוק לצד עבודה המשתלמת מבחינה כלכלית.

במדריך הבא נציג בפניכם את הפרטים העיקריים הנחוצים למען מציאת עבודה ביפן, ואף נברר מהם החסרונות והיתרונות של עבודה ביפן.

יפן על קצה המזלג...

יפן, המכונה גם "ארץ השמש העולה" מורכבת משרשרת של איים הרריים (שמונה במספר) הנמצאים באזור הצפוני של האוקיינוס השקט אשר ביבשת אסיה. היות וכך, מזג האוויר ביפן נע בין אקלים טרופי חם ולח לבין אקלים ארקטי קריר ומושלג. יפן ידועה בזכות התרבות, המנטליות ומוסר העבודה המיוחד לה ואף נחשבת לאחת מן המעצמות החזקות מבחינה טכנולוגית, כלכלית ותעשייתית. בירת יפן היא לא אחרת מאשר טוקיו, עיר אורבנית ומתקדמת המציעה שפע של אטראקציות תיירותיות, מקומות בילוי, מסעדות, תרבות, מקדשים ועוד.

סוגי עבודות ביפן...

ישראלים אשר מעוניינים לעבוד ביפן יכולים לעבוד במספר תחומים עיקריים:

  • באסטות ביפן – בדומה ל"עגלות האמריקאיות" הבסטות היפניות הנן עגלות מעוצבות או דוכנים ניידים בהם מוכרים הכל ובגדול החל מדוכני תכשיטים וכלה במכירת מוצרי קוסמטיקה, כריות, צעצועים ועוד. אם אתם מלאי מרץ ומעוניינים להרוויח סכום כסף רציני העדיפו תמיד לעבוד בבאסטות בערים הגדולות מאשר הערים הקטנות. כמו כן, חשוב לציין כי על פי רוב מדובר בדוכנים הממוקמים ברחוב, לרוב באזורי בילויים ועבודה, מוקדים בהם עוברים אלפי יפנים מדי יום.
  • אירוח – אם ברצונך לעשות כסף טוב, לשלוט בשפה היפנית ולהכיר מקרוב את הגברים היפנים, אירוח היא העבודה בשבילך. מארחת למעשה משמשת כאשת שיחה ובת לוויה של גברים יפנים. על אף שמדובר בעבודה בה ניתן להרוויח הרבה כסף היא לעיתים עשויה להיות קצת מפוקפקת, לכן חשוב כי תהיו מועסקות באזור טוב הדואג למארחות שלו בכבוד.
  • מלצרות – אם תחום האירוח או הבאסטות לא בשבילכם תוכלו תמיד למצוא עבודה ביפן בתחום המלצרות. עבודה שהיא משתלמת ביותר אך כרוכה במוסר עבודה גבוה, סבלנות, צייתנות ומשמעת עצמית. מדובר בעבודה שהיא לא רק מאתגרת ורווחית אלא דרך מצוינת לפגוש ולהכיר אנשים חדשים ומעניינים.

אישור עבודה ביפן...

טרם בואכם "יפנה" מוטב כי תסדירו לעצמכם מסלול מפורט של טיול ביפן. זאת כיוון שלא ניתן להשיג ויזת תייר ליפן טרם הכניסה למדינה. משרד הפנים היפני נוהג לחלק שני סוגי ויזות:

האחת, ויזה לשבועים. השניה, ויזה לשלושה חודשים. לפיכך מומלץ כי תצטיידו בכ- 1200 דולרים במזומן, במפה ומסלול טיול מתוכנן על מנת להוכיח כי בכוונתכם לטייל ולשהות לפחות כחודש ביפן.

עם זאת חשוב לציין, כי משטרת ההגירה ביפן אינה רואה בעין יפה עובדים בלתי חוקיים לכן מוטב להיזהר.

שעות עבודה ביפן

שעות עבודה ביפן הנן משתנות ותלויות באזור בו עובדים. ישנן באסטות הממוקמות באזורי בילוי, ואז לרוב העבודה נמשכת מהשעה 20:00 בערב ועד 3:00 לפנות בוקר. לעומת זאת ישנן באסטות אשר ממקומות באזורים כגון קניונים או שווקים, ואז לרוב העבודה מתחילה בבקרים ומסתיימת לקראת אחר הצהריים או שעות הערב המוקדמות.

משכורת:

שכר עבודה ביפן בענף המכירות והבאסטות לרוב נשען על אחוזי מכירה המתחלקים בין בעל הבאסטה (60%) והמוכר בבאסטה(40%). כאשר באירוח ובמלצרות הרווח העיקרי מגיע מטיפים נדיבים של אנשי עסקים יפנים.

מלבד זאת תשלום המשכורת הינו ביינים השווים בערכם ל: 100 יינים יפנים= 3.0639 ש"ח.

דיור ונסיעות:

חשוב לציין, כי המחייה ביפן יקרה מאוד ולפיכך חשוב להיערך מראש לאפשרות של מגורים זולים יותר, כבר מהארץ. ישנם בעלי באסטות הדואגים להסדר של מגורים ממומנים או ממומנים חלקית וישנם בעלי באסטות שאינם נוטלים חלק בהוצאות על דיור ונסיעות.

יתרונות עבודה ביפן:

עבודה ביפן משתלמת מכמה סיבות:

עבודה ביפן היא הזדמנות נדירה להרוויח בגדול, להכיר תרבות יוצאת דופן, לרכוש שפה חדשה ונדירה, לטייל ולראות עולם, לבלות וליהנות משפע האטראקציות התיירותיות ומוקדי הבילויים הקיימים ביפן, ומעל כל זאת, זוהי הזדמנות נדירה להכיר אנשים מכל קצוות העולם.

חסרונות עבודה ביפן:

על אף היתרונות הקיימים בעבודה ביפן, ישנם גם כמה חסרונות, האחד טמון בקשיי הסתגלות ושפה. השני, טמון בתנאי המחייה היקרים, והשלישי הוא מוסר עבודה.

לסיכום, עבודה ביפן עשויה להיות חווית הכנסה מקסימה!