חיפוש עבודה

עבודות במשמרות – מתאים לסטודנטים

תוכן [ הסתר ]

כל סטודנט מכיר את זה. הוא נכנס ללוח הדרושים הקרוב לאתר הבית שלו, ומתחיל לחפש אחר משרה שתוכל להשתלב היטב עם הלימודים שלו. בזה אחר זה הוא פוסל משרות, אך מספר מודעות כן מצליחות למשוך את עינו. כי אתם מבינים, במודעות אלה יש את אחד מצירופי המילים המשמעותיים ביותר עבור הסטודנט, והוא "עבודה במשמרות". זה הרגע להבין מדוע.

כשלוח המשמרות פוגש את מערכת השעות

לוח הזמנים של כל סטודנט בישראל, ואת זה צריך להדגיש כבר בנקודה הזו, נוטה להיות עמוס בכל קנה מידה. מערכת השעות, בייחוד בסמסטרים הראשונים של התואר, נוטה להתפרס כמעט על פני כל ימות השבוע, ובשעות שאינן קבועות: אחרי הכול, במוסדות רבים נהוג שהסטודנט הוא שבוחר את הקורסים, שיגדירו את מערכת השעות הסופית שלהם. אל מערכת השעות, כמובן, יש להוסיף את המטלות, עבודות האמצע והבחנים, שמונחתים על ראשו של הסטודנט חדשות לבקרים.

כבר מכאן, ניתן ללמוד על המורכבות שבמציאות עבודה בתור סטודנט. רבים מהסטודנטים מבינים שאפילו לא ניתן להעלות על הדעת עבודה במשרה מלאה. גם עבודה בשעות קבועות אינה אפשרית, כמעט תמיד, ולו מכיוון שבכל יום ויום לוח הזמנים של הסטודנט שונה. כתוצאה, הוא יעדיף משרה חלקית, אך כזו שתתפרס על פני שעות אפשריות שונות במשך היום. וכאן בדיוק עבודה במשמרות נכנסת לתמונה.

המאפיינים המרכזיים של עבודה במשמרות

עבודה במשמרות, מיותר אולי לציין, תהיה במקומות אשר פעילים שעות ארוכות לאורך היום, ולעיתים גם אפילו בלילה: המשמרות האלה יכולות להיות בנות שמונה שעות או פחות מכך, אך לעיתים נדירות בלבד מעבר לכמות זו (כאשר זה קורה בכל זאת, כמובן, נדרש מקום העבודה לשלם תעריף עבור שעות נוספות לעובד).

כשמדברים על עבודה במשמרות, לא ניתן להסיק, כמובן, דבר וחצי דבר על מהות העבודה. בניגוד לתפיסה הראשונית של חלק מהסטודנטים, עבודות במשמרות ניתן למצוא גם מחוץ לעולם המלצרות או שירות הלקוחות. בסופו של דבר, אופי העבודה במקום נתון הוא שייקבע, והמציאות מראה שלכל מקום עבודה יש את המדיניות שלו ביחס לנושא.

מה שברור יותר, הוא שהחלוקה למשמרות, כשהיא אכן מתבצעת, פועלת בקנה אחד גם עם הרצונות של מקומות העבודה עצמם. אלה זקוקים בוודאי למערך עובדים מגוון, אותם ניתן יהיה להתאים לצרכים של המקום ביום נתון. זו גם הסיבה בגינה מקפיד מקום העבודה לבקש את המשמרות המועדפות על העובדים בשבוע הקודם להן, או אפילו בתחילת החודש. הגמישות, אם כן, פועלת באופן חיובי לשני הכיוונים.

אז איך מתחילים?

יש לתת את הדעת על כך שהנאמר מעלה אינו בא להצביע על כך שכל עבודה במשמרות תתאים לכל סטודנט, תהיה בשכר הגבוה ביותר שהוא יכול להעלות על הדעת ותשתלב היטב עם הכישורים שלו. גם כאשר הידיעה הברורה היא שמחפשים אחר עבודה במשמרות, נדרש עדיין להשקיע לא מעט מאמצים במציאת העבודה האידיאלית.

ניתן לעשות זאת במספר דרכים. בכל מודעת דרושים, כמובן, יכול להופיע צירוף הקסם "דרושים לעבודה במשמרות", כשלעיתים הדרישות מציינות גם את היקף המשמרות הנדרש, השעות שלהן וכן הלאה: מומלץ לחפש משרות במקום נגיש, בתחום הקרוב לסטודנט, וכמובן – תמורת שכר נאה. אפשרות אחרת היא להגדיר מראש חיפוש של משרות המבוססות על משמרות בלבד, וסקירת המאפיינים שלהן באופן דומה.

איפה מוצאים עבודות לסטודנטים במשמרות?