חיפוש עבודה

קורות חיים באנגלית

תוכן [ הסתר ]

כתיבת קורות חיים באנגלית הפכה בשנים האחרונות למוצר מבוקש בקרב אנשי עסקים, סטודנטים, אנשי הייטק, מעצבים ודיפלומטים בישראל, המעוניינים להפיץ את הצלחתם הלוקלית לגלובלית, ולשם כך הם נזקקים לדעת את כללי הכתיבה של קורות חיים באנגלית.

לאור התפתחותו של שוק העבודה הגלובלי בעידן המודרני, אנו עדים, בעשורים האחרונים, לפריצת גבולות מדיניים בכל הקשור לתחום של חיפוש עבודה, פיתוח קריירה בינלאומית, התמחות סטודנטים, לימודים בחו"ל, ואפילו בתור "חווית חיים חד פעמית" לצעירים, המעוניינים "לעשות קופה מהירה" בחו"ל ולהמשיך ליעד הבא. כל אלה, נדרשים להעביר קורות חיים באנגלית, משימה, שלעיתים עשויה להצטייר בעיני ישראלים רבים, כמשימה בלתי אפשרית.

אולם, אל דאגה, המדריך הבא, יגבש עבורכם את הנחיות הזהב לכתיבת קורות חיים באנגלית.

הידעת ?

על פי נתונים סטטיסטיים, משך זמן ההתרשמות של אדם הבוחן מסמך של קורות חיים באנגלית ובכלל, עומד על 20-25 שניות בלבד. לפיכך, חשוב כי כבר בחלק העליון של קורות החיים, יהיה נתון מרשים, שיתפוס את עינו של הקורא, ויעלה את סיכוייו של המועמד להשגת ראיון עבודה.

אולם טרם, פנייתכם למלאכת הכתיבה של קורות חיים באנגלית, רצוי שתדעו את המינוחים והמשמעויות השונות של המושג: קורות חיים באנגלית, העונה לשמות הבאים : C.V ו RESUME.

מה פירוש המונח C.V ?

המונח C.V מייצג את ראשי התיבות למילה הלטינית: Curriculum Vitae, שפירושה בתרגום לעברית, הנו תיאור כרונולוגי של החיים.

מה פירוש המונח RESUME ?

המונח RESUME, השאוב מהשפה הצרפתית, משמעותו לסכם סיכום.

מה ההבדל בין C.V ל – RESUME ?

1. תכלית - הן C.V והן RESUME הם מסמכים מייצגים של קורות חיים, שמטרתם העיקרית היא לשכנע את המעסיק הפוטנציאלי ליצור קשר עם המועמד ולהזמינו לראיון, זאת על סמך התרשמותו הכללית ממגוון כישוריו, יכולותיו, השכלתו, תאריו, ניסיונו התעסוקתי והישגיו בתחום.

2. קהל יעד - ישנם כמה כללים, שכדאי לזכור בנושא זה: האחד, כאשר מגישים בקשה לעבודה בארצות הברית, מקובל לשלוח קורות חיים באנגלית מסוג: RESUME.

השני, כאשר מגישים בקשה לעבודה באזורים הבאים: אירופה, אפריקה, אסיה ומזרח התיכון, נהוג לשלוח קורות חיים מסוג: C.V.

השלישי, כמו כן, כאשר מגישים בקשה לעבודה בתחומים הבאים: אקדמיה, חינוך והשכלה, מדע, מחקר, ואף חילופי סטודנטים ומועמדות לזכייה במימון מלגות, מומלץ להשתמש ב- C.V.

3. כאשר כותבים קורות חיים באנגלית, מסוג RESUME, המיועדים לשוק העבודה האמריקאי, לעולם אל תציינו את הפרטים האישיים הבאים: תאריך לידה (גיל), מין, מצב משפחתי, לאום והמקום בו נולדתם (מולדתכם).

4. אורך – קורות חיים מסוג C.V לרוב ארוכים יותר (2 עמודים) מאשר קורות חיים מסוג RESUME (עמוד 1) זאת לנוכח העובדה, כי מסמך של C.V כולל יותר פרטי רקע ותיאור של כישורי המועמד.

5. פורמט – C.V הנו פורמט קבוע ובלתי משתנה של קורות חיים, בעוד פורמט של קורות חיים מסוג RESUME ניתן לשינויים ויש לבצע התאמה אישית של קורות החיים עבור כל משרה ומשרה, זאת בשל העובדה הפשוטה כי RESUME הוא מסמך יותר שיווקי של קורות חיים, ולכן המועמד יתאים את חזונו ואת תרומתו הפוטנציאלית למשרה המבוקשת, בהתאם לדרישות המשרה (לא מדובר בסילוף האמת, אלא בהכוונה והדגשת הפרמטרים המקצועיים העשויים להתאים לכל משרה באופן ייחודי).

6. מבנה – מבנה קורות חיים באנגלית מסוג C.V הנו :

א.פרטים אישיים- Personal הכולל את הפרטים הבאים: שם, תאריך לידה, לאום, כתובת מגורים, כתובת אי מייל, טלפון בבית, טלפון נייד. ובהתאמה באנגלית:

Name, Date of Birth, Nationality, Address, Email, Home Tel, Mobile Tel.

ב. השכלה, תארים והכשרות, שרכשתם (מהאחרון לראשון ) - Education& Qualification

ג. ניסיון תעסוקתי (מהאחרון לראשון, כאשר יש לכלול את שם הארגוןהחברה, המדינה והעיר בה ממוקמת החברה) – Work Experience.

ד. מידע נוסף (כגון: שפות, ידע בתוכנות מחשב ועוד) – Additional Information

ה. המלצות – References Available on request

מבנה קורות חיים באנגלית מסוג RESUME הנו (אולם, חשוב לזכור כי יש כמה פורמטים של RESUME הכול תלוי בסטאטוס שלכם, ולאיזה משרה אתם מגישים מועמדות וקורות חיים)

א. פרטים אישיים – Contact Information: first &last name, street address, city, state,

zip code, phone (cell/ home), Email.

ב. משפט או שניים המתאר מדוע הגשת את מועמדותך למשרה?, מדוע אתה מתאים לדרישות המשרה, ומדוע אתה מועמד ראוי למשרה (יותר מאשר מתחריך) – Job Objective .

ג. רשימת מפתח של הישגיך, כישוריך וניסיון רלבנטי למשרה – Highlights of Qualifications

ד. רשימה של הישגים מקצועיים – Professional Accomplishments.

ה. ניסיון תעסוקתי (תוך ציון שם הארגון, מדינה ועיר בה ממוקם הארגון) - Work History (Organization, City, State)

ו.השכלה – Education

ז.תרומה למען הקהילה - Community Service

כאמור, לאחר שהכרנו את ההבדלים העיקריים בין קורת חיים באנגלית מסוג C.V, ובין קורות חיים מסוג RESUME, נצייד את המועמדים העתידים להגיש קורות חיים בחו"ל, במספר טיפים.

טיפים לכתיבת קורות חיים באנגלית

  • רצוי ללמוד ולהכיר איזה פורמט של קורות חיים נדרש לתחום בו אתם מגישים את מועמדותכם, ובאמצעות האינטרנט (אתרים מקצועיים בלבד) לדעת מהם הפרטים הרלבנטיים, שכדאי לכם לכלול בקורות החיים שלכם (C.V או RESUME).

דוגמא לאתר נפלא לכתיבת RESUME בשם מונסטר.

דוגמא לאתר נפלא לכתיבת C.V בשם JOBSEARCH.

  • במידה והחלטתם להסתייע בשירותי כתיבה מקצועיים של כתיבת קורות חיים באנגלית הקפידו למסור לאיש המקצוע מסמך תמציתי של קורות החיים בעברית, זאת בהתאם לדגשים שהייתם מעוניינים שיופיעו במסמך באנגלית.
  • חשוב מאוד לצרף למסמך קורות החיים באנגלית מכתב נלווה (Cover Letter Resume), שיפרט כמה נקודות עיקריות והן: מדוע אתם מתאימים לדרישות המשרה של החברה ומהו הערך המוסף שלכם בהשוואה למועמדים אחרים (כיצד תוכלו לתרום להצלחת הארגון), כמו כן רצוי, שהמכתב יהיה ממוען לאיש ספציפי בחברה (לרוב מנהל כוח אדם או האחראי על קליטת האנשים בחברה).
  • הקפידו כי מסמך קורות החיים באנגלית יהיה: אסתטי, קריא ומסודר, ללא שגיאות כתיב או דקדוק (הקפידו לא לכתוב בגוף ראשון, למעט ב- Objective) ועם סימני פיסוק מתאימים, הקפד על משפטים קצרים וכרונולוגיה נכונה של שנים ( להתחיל מהאחרונים ולסיים בראשונים), והקפד על כתיבת תפקידים על פי רמת חשיבותם (נהוג יותר ב - RESUME המיועד לארצות הברית).
  • בעת הגשת קורות חיים באנגלית מסוג RESUME, נא להשמיט את הפרטים הבאים: מצב משפחתי, גיל, מין, תאריך לידה, לאום ומקום בו נולדת.
  • אם פניו של קורות החיים מועדות לארה"ב, אזי מומלץ לציין את תפקידכם הצבאי (פיקודי, קצונה ואחר), ובנוסף פרטו כיצד הניסיון הנ"ל עשוי לתרום לכם בביצוע המשרה הפוטנציאלית.
  • צרפו במסמך נפרד, את פרטי הממליצים שלכם (שמות, כתובות, טלפונים, והקשר שלהם אליכם) ומכתבי המלצה (אפילו מלקוחות שציינו לשבח את אופן מילוי תפקידכם).
  • אל תשכחו כי מדובר במסמך שיווקי, הקפידו תמיד להתאים את כישוריכם למשרה (תחת סעיף Objective) וספרו על תכונות אישיות, שיוכלו לסייע לכם בקבלת ראיון עבודה, תכונות כגון: הנני עובד מסור, הנני חבר צוות המשתף פעולה ובקיצור, כיצד אתם יכולים לתרום לחברה.
  • הקפידו לציין ולתאר במסמך קורות חיים באנגלית מסוג RESUME (המיועד לתפקידים בארה"ב) את התפקידים שביצעתם, אולם מנקודת מבט המתארת מה הייתה תרומתכם האישית להצלחת החברה, בעת מילוי תפקידכם, הדבר עשוי להיות פונקציונאלי או תרומה לדינאמיקה ולאינטראקציה הבינאישית בחברה.

לסיכום, חשוב לזכור כי על אף שמטרתם של קורות החיים היא אחת, בארצות שונות, עשויות להיות דרישות ספציפיות למסמך קורות החיים, ולכן מומלץ לבדוק היטב מהם הקריטריונים הללו.

יחד עם זאת, אם אתם "מתעצלים" לכתוב בעצמכם קורות חיים באנגלית מומלץ להיכנס לאתר גדי.

למידע נוסף בנושא: כתיבת קורות חיים באנגלית היכנסו לאתר europeanresources .