חיפוש עבודה

עבודה באנגליה

תוכן [ הסתר ]

עבודה באנגליה היא ללא ספק הזדמנות של פעם בחיים. עבודה באנגליה עשויה להשתלם מהרבה בחינות:

מבחינה כלכלית משתלם לעבוד באגליה בשל העובדה הפשוטה כי הרווח הוא בפאונדים - מטבע חזק ויציב אשר ערכו בשקלים הנו שווה ערך ל כ – 6.7₪ לפאונד.

מבחינה חברתית עבודה באנגליה משתלמת שכן זוהי הזדמנות נדירה לעבוד בחו"ל עם חבר'ה צעירים, ישראליים ואנגלים, כמובן.

מבחינה תרבותית עבודה באנגליה היא מן המשתלמות ביותר שכן אנגליה נחשבת לאחת המדינות העשירות ביותר מבחינה תרבותית- אומנותית. החל ממוזיאונים, תיאטראות ומחזות זמר וכלה בכדורגל ומופעי זמר. עבודה באנגליה מאפשרת לכם לצבור ניסיון בעבודה בחו"ל, נקודת ציון אשר תיראה כתוספת נהדרת לקורות החיים שלכם ומעל לכל זאת תעניק לכם קצת מרווח לנשימה מבחינה כלכלית ונפשית (אחרי הכול מדובר בחו"ל).

אנגליה על קצה המזלג

אנגליה היא חלק ממלכת בריטניה המאוחדת הנחשבת למונרכיה חוקתית אשר מורכבת מארבע אומות והן: ווילס, צפון אירלנד, אנגליה וסקוטלנד. חצי האי הבריטי מוקף בים האירי, בים הצפוני ותעלת למנש.

"אנגליה" נקראת על שם השבט הגרמני: ANGLES שהתיישב באנגליה במאה החמישית והשישית לספירה. כיום, מונה ממלכת בריטניה בסביבות 55 מיליון תושבים (אנגלים, וולשים, סקוטים ואירים).

אנגליה ידועה בזכות שושלת המלוכה הענפה ורבת השנים כאשר המלכה הנוכחית, אליזבת השנייה, מולכת כבר 56 שנים.

עיר הבירה של אנגליה היא כמובן לונדון, הנחשבת לאחת מן הערים המתקדמות והמשגשגות בעולם. מעבר לכך, ישנן כמה ערים גדולות נוספות לרבות: לידס, שפילד, מנצ'סטר, ליברפול, בריסטול, ברמינגהם, נוטינגהאם וניוקאסל.

סוגי עבודות באנגליה

עבודה באנגליה, כפי שטענו קודם, היא עבודה משתלמת המאפשרת לצעירים ישראלים רבים לא רק להרוויח סכומי כסף אדירים אלא גם לשפר את כישורי השפה שלהם באנגלית. מלבד זאת ישנו היצע מגוון של סוגי עבודות באנגליה, לרבות:

 • קניונים: תחום "העגלות" הנפוץ גם בממלכה הבריטית הגדולה, נחשב לאחד מן התחומים הרווחיים ביותר עבור ישראלים באנגליה. לאנגלים יש תרבות צריכה מפותחת ביותר, המגיעה לשיאה, כמובן, בחודשי החורף הגשומים לקראת Christmas. לרוב המוצרים הנמכרים בעגלות הינם: ערכות לטיפוח הציפורניים, צעצועים, מוצרי טיפוח וקוסמטיקה של ים המלח ובכלל, תיקים ויצירה.
 • מכירת ציורי שמן: ענף נוסף, שזכה לפופולאריות רבה בקרב ישראלים המחליטים לחפש עבודה באנגליה, הוא ענף המכירות של ציורי השמן, הידוע כתחום רווחי ביותר באנגליה, שכן האנגלים הם "פריקים" של אומנות.
 • תפקידי אבטחה: עבודה אשר על פי רוב מצריכה אישור עבודה.
 • ענף ההייטק: אם יש לכם ידע בתחום המחשבים או התכנות, אנגליה קוראת לכם. באנגליה תוכלו למצוא חברות הייטק וסטארט אפ מגוונות, המציעות משרות אטרקטיביות לעובדים בתחום.
 • משרות אופר: אם מכירות זה לא התחום הקוסם לכם, תוכלו להיות אופר ולטפל בילדים במשרה מלאה וגם להרוויח כסף.

אישור עבודה באנגליה

אף על פי שישראלים אינם זקוקים לויזה על מנת להיכנס לגבולותיה של אנגליה, עבודה באנגליה באופן חוקי, מחייבת רישיון, אישור או ויזת עבודה. אם ברצונם לקבל רישיון ויזת עבודה זמנית באנגליה, עליכם לדאוג כי החברה המעסיקה תגיש בקשה לשגרירות על כך כי היא מעוניינת להעסיקך באנגליה. תנאי קבלת אשרת עבודה באנגליה תלויים בהוכחת הכישורים המקצועיים.

אם ברצונכם לקבל רישיון עבור עבודה באנגליה במשרה מלאה, עליכם לעמוד במספר תנאי HSMP בעת בקשתכם לאשרת עבודה. קודם כל יש צורך להציג תואר אקדמי, או שלוש שנות ניסיון ניהולי בתחום מסוים, הכנסה וניסיון בעבודה. מעבר לכך, חשוב לציין כי על פי הוראותיו של משרד הפנים הבריטי לגבי תוכנית HSMP, ויזת עבודה מסוג זה איננה מחייבת כי מעסיקך יגיש בקשה עבורך. כמו כן, לאחר שנה ניתן להאריך את תוקפה של ויזת העבודה למשך שלוש עד ארבע שנים, ומעבר לכך ניתן לקבל כבר מעמד של תושב קבע. על כל פנים, מדובר בתהליך בירוקראטי פשוט ומהיר, ולפיכך לא מומלץ לעבוד ללא רישיון ולהסתכן בגירוש.

שעות עבודה באנגליה

שעות עבודה באנגליה הנן קבועות: יום עבודה מתחיל, על פי רוב, בשעה 9:00 ומסתיים בשעה 20:00 או לכל היותר בשעה 21:00 בערב. כאשר בתקופות ה – Christmas הקניונים פתוחים עד השעה 22:00.

משכורת

באנגליה, המשכורת משולמת אחת לשבועיים. שכר העבודה, משולם לפי פאונדים, עובדה המבטיחה משכורת גבוהה ומכובדת ביחס לשקל, שכן הפאונד (נכון להיום: 29.6.2008) הנו: 6.7123. באשר לכסף התחלתי, כל ישראלי המתכנן לשהות באנגליה, לונדון או כל אזור אחר למטרות עבודה באנגליה, מוטב שישריין לעצמו לשבוע של הנחיתה כ – 1000 פאונד.

דיור

ישנן חברות אשר דואגות להשכיר דירות מרווחות ומאובזרות עבור עובדיהם, כאשר מספר האנשים הממוצע בדירה הוא בין ארבעה לשישה עובדים, כאשר מדובר בדירות מרוהטות המכילות מוצרי חשמל, אינטנט, טלוויזיה, מטבח מקלחות ועוד. חשוב לזכור, כי שכר הדירה באנגליה משתנה לפי אזורים, כאשר שכר הדירה הסטנדרטי נע בין 65 ל – 75 פאונד לשבוע לאדם.

נסיעות

על פי רוב כל עבודה באנגליה מעוגנת בהשתתפות החברה המעסיקה בהוצאות הנסיעה כל עוד מדובר באזור המצריך רכבת. עבודה בלונדון, הכרוכה בנסיעות ברכבת התחתית אינן מעוגנות בהחזר כספי מצד החברה המעסיקה.

עבודה באנגליה - יתרונות

 • אנגליה קרובה לישראל ולכן הנסיעה היא פחות בעייתית ויותר זולה.
 • השפה השלטת היא אנגלית, כך שאם יש לכם אנגלית ברמה גבוהה תוכלו להשתלב בצורה נפלאה בכל תחום עבודה באנגליה.
 • העם האנגלי הנו מסביר פנים, בעל נימוסין, אדיב ותרבותי, עובדה המספקת ערך מוסף לסביבת עבודה באנגליה.
 • אנגליה היא ארץ מדהימה, עם תרבות עשירה, נופים מהממים ואטרקציות רבות, עובדה ההופכת כל עבודה באנגליה לאטרקטיבית ומהנה.
 • אנגליה היא מהמדינות המתועשות והמודרניות בעולם. לא פלא שהמהפכה התעשייתית התחילה במדינה זו.
 • לונדון היא עיר מדליקה, אחת מהערים היפות בעולם, ויש טוענים שהיא מרכז התרבות, הקניות והבילויים של העולם, עובדה המקנה יתרון לכל עבודה באנגליה.
 • בעקבות המטבע החזק, אפשר להרוויח כסף רב בתקופה קצרה יחסית בכל עבודה באנגליה.

לסיכום, עבודה באנגליה היא חוויה של פעם בחיים העשויה להשתלם הן מבחינה כלכלית והן מבחינה חברתית. עבודה באנגליה מספקת ניסיון עבודה בחו"ל, כיף והנאה ומעל לכל זאת, עבודה באנגליה פתוחה בפני כולם.